Zbiorniki na wodę a budowa nowego domu

Zbiorniki na wodę a budowa nowego domu

3 marca 2016 Dom 0
zbiornik na wodę

Woda jest czymś co zawsze jest w domu. Musimy przecież pić, myć się, mieć czym zmywać naczynia i podłogę, czym podlewać rośliny, czy czym czyścic pędzle i walki po malowaniu.

Warto zgromadzić zapas zbiorników na wodę, kiedy budujemy nowy dom

zbiornik na wodęZanim jednak będziemy mieli wodę w domu musimy zadbać o jej przyłączenie. Budowa domu nie może rozpocząć się przed podciągnięciem wodociągów, bo inaczej będziemy musieli rozkuwać ściany i fundamenty, żeby doprowadzić wszystkie rury do kuchni, łazienki i do ogrodu. Czasem jednak decyzja o przyłączeniu i sam montaż się przeciąga, a my chcemy już coś robić na działce, choćby przekopać ziemie i przygotować wszystko do fundamentów. Wtedy przydadzą się nam plastikowe zbiorniki na wodę. Możemy wybrać małe zbiorniki, na kilka litrów wody pitnej, które zabierzemy zamiast butelek z woda mineralną. Możemy wybrać większe baniaki, do których wlejemy tyle wody, że spokojnie możemy się potem z niej obmyć, kiedy zakończymy prace ogrodowe. Takie bardzo poręczne i wygodne zbiorniki na wodę możemy przewozić nawet samochodem osobowym, o ciężarowym nie wspominając, zatem przed każdym przyjazdem na naszą nową działkę możemy napełnić plastikowe zbiorniki na wodę i przywieźć jej tyle, ile nam potrzeba, a w razie, gdy jej zabrakło to możemy pójść do sąsiada i poprosić, żeby wlał do nich kilka litrów. Takie zbiorniki możemy potem wykorzystać jako zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe, jeśli wybierzemy ogrzewanie piecem olejowym w domu. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a nasze zbiorniki na wodę znajda nowe zastosowanie. Technologia budowania takich zbiorników na wodę, i tych zbiorników na olej opałowy jest bardzo podobna, więc nie musimy się martwić, że inny materiał nie może się tam znajdować.

Ważne jest tylko, żeby ponownie nie używać zbiorników na olej, jak tych na wodę, ponieważ nawet po dokładnym umyciu i wyparzeniu nie będą do tego zdatne.