Plisy czy żaluzje, co wybrać do mieszkania?

Plisy czy żaluzje, co wybrać do mieszkania?

3 marca 2016 Wystrój wnętrz 0
wyposażenie wnętrz hotelowych

Urządzanie mieszkania to zazwyczaj trudny i czasochłonny proces. Zwłaszcza dla osób, które nie do końca znają się an tym i nie mają zmysłu dekoratora. Wiadomo, iż każdy urządzający mieszkanie chce aby efekt końcowy był jak najlepszy i robił wróżenie na odwiedzających.

Czy żaluzje to dobry pomysł?

żaluzje szczecinNiestety jak wspomniano ciężko to osiągnąć. Tym bardziej, iż przy każdym remoncie stoimy przed całym szeregiem różnego rodzaju pytań i wątpliwości, których rozstrzygnięcie jest naprawdę trudne. Jedną z nich jest decyzja na jaki rodzaj rolet czy żaluzji zdecydować się, aby skutecznie i modnie osłonić mieszkanie przed niechcianymi promieniami słonecznymi lub spojrzeniami obcych. Jak się okazuje (wskazują na to statystyki sklepów budowlanych oraz opinie dekoratorów wnętrz) jeżeli chcemy stworzyć naprawdę nowoczesne oraz praktyczne wnętrze to zamontować należy plisy. Na rynku dostępnych jest kilka tego typów elementów wyposażenia wnętrz takich jak rolety i żaluzje szczecin, jednakże to właśnie plisy są najmodniejsze. Prawda jest taka, iż wszystkie trzy wymienione elementy wyposażenia wnętrz spełniają taką samą funkcję, pozostaje zatem wybór jedynie odpowiadającego nam kroju oraz kolor. Kolor oczywiście także zależy od wnętrza domu w którym będą miały zawisnąć – jeżeli wnętrze jest nowoczesne i minimalistyczne to warto wybrać jednolite plisy w kolorze na przykład białym lub siwym, jeżeli jednak dom to mieszanka dwóch kolorów to plisy powinny zostać do nich dopasowane. Pamiętajmy jednak, iż po ich zaciągnięciu na okna w słoneczny dzień całe pomieszczeniu nabierze koloru w którym są plisy.

Dobrze jest zatem mimo wszystko decydować się na kolory uniwersalne, które nie będą zniekształcać barw zastosowanych w pomieszczeniu. Podsumowując zatem, jeżeli wnętrze ma być nowoczesne i zgodne z najgorętszymi trendami to warto zdecydować się na plisy w kolorze pasującym do wnętrza.