Z czego mogą być wykonane szafy wnękowe?

Z czego mogą być wykonane szafy wnękowe?

1 października 2016 Wystrój wnętrz 0
Szafy wnękowe

Blat kuchenny jest bardzo ważną częścią każdej kuchni. To na nim przygotowuje się posiłki, ale także po ich przyrządzeniu kładzie się je na nich. Dlatego blaty kuchenne powinny być wykonane z materiału, które jest odporny na wysokie temperatury.

Szafy wnękowe powinny być zaimpregnowane

Szafy wnękoweTakże blaty, które znajdują się w kuchni powinny być odporne na wilgoć, która wiadomo, że w kuchni panuje praktycznie bez przerwy. Obecnie nie tylko w Warszawie bardzo są popularne blaty kuchenne wykonane z kamienia. W tym przypadku najczęściej wybierany jest granit, który ma wiele pozytywnych właściwości. Po pierwsze, co już zostało wspomnie jest odporny an wilgoć, jak i na wysokie temperatury. Także, co ważne, jest on odporny na zarysowania. Do tego ważną cechą jest również to, że są one eleganckie i naprawdę dobrze prezentują się w kuchni. Jednak minusem jest to, że są bardzo ciężkie, a podczas ich montażu najlepiej korzystać z pomocy specjalistów.

Oprócz kamiennych bardzo popularne również są blaty kuchenne wykonane z laminatu. Także i z tego materiały często wykonuje się meble na wymiar, jak i szafy wnękowe nie tylko do kuchni. Jest to tani materiał, ale jednocześnie wytrzymały. Płyty laminat są wykonywane z płyty wiórowej, a na nią nakłada się kilkanaście warstw papieru. Papier ten jest impregnowany przy pomocy żywicy syntetycznej, a następnie cała płyta jest utwardzana w bardzo wysokiej temperaturze.

Płyty wykonane z laminatu bardzo dobrze imitują drewno, kamień czy metal. Blaty takie łatwo jest utrzymać w czystości, co jest bardzo ważne w kuchni, poza tym są one odporne na działanie wysokich temperatur, promieniowania słonecznego, jak i wilgoci. Często także można spotkać meble na wymiar wykonywane z drewna, czasem także z tego materiału są wykonywane blaty. Jednak w pierwszej kwestii należy pamiętać, że drewno chłonie wszechobecną w kuchni wilgoć. Więc decydując się na meble drewniane, należy zawsze wybierać te, które zostały zaimpregnowane. Takie czy szafy wnękowe w Lubelskim, czy mebla, jak i blaty z drewna prezentują się na pewno urokliwie. Drewno, z którego najczęściej wykonuje się meble to: sosna, dąb, buk, olcha. Także wiele gatunków drzewa egzotycznego się do tego stosuje, jak na przykład iroko czy mahoń. Blaty kuchenne także wykonuje się z materiału kompozytowego. Jest to mieszanka rożnych minerałów, jak na przykład mieszanka naturalnych żywic. Dzięki tej mieszance można otrzymać przeróżne kolory, jak i uzyskiwać dozwolone kształty.

W artykule opisano jedynie przykładowe materiały z jakich mogą zostać wykonane meble jak i blaty do kuchni, obecnie na rynku jest ich coraz więcej.