Dokumenty niezbędne do wyceny nieruchomości

Dokumenty niezbędne do wyceny nieruchomości

2 października 2016 Dom 0
wycena nieruchomości

Ostatnio bardzo wiele mówi się o wycenie mieszkań oraz różnych innych nieruchomości. Staje się to bardzo popularnym tematem i ludzie coraz częściej decydują się na to, by wycena nieruchomości została wykonana przez prawdziwego fachowca.

Wycena nieruchomości w Warszawie z rzeczoznawcą

wycena nieruchomości To bardzo ważne, ponieważ budzi to zaufanie zarówno potencjalnego kupującego jak i samego siebie. Wówczas możemy dowiedzieć się, czy cena za którą próbowaliśmy sprzedać mieszkanie nie okaże się ani za duża ani za mała. Wycena mieszkań czy wycena nieruchomości warszawa jak się okazuje coraz częściej odbywa się za pomocą oraz w asyście rzeczoznawcy. Jednak aby móc skorzystać z jego usług należy posiadać pewne dokumenty. Jakie? Wszystko zależy od tego co mamy zamiar kupić bądź sprzedać. Jeżeli ma zostać wykonana wycena mieszkania rzeczoznawcy majątkowemu należy dostarczyć odpis z księgi wieczystej, gdzie zapisana jest inwestycja, wypis z rejestru gruntów na których dzieje się cała inwestycja. Niezbędna jest także umowa, która powszechnie nazywana jest przedwstępną – czy to z deweloperem czy z spółdzielnią mieszkaniową jaką podpisuje się na zakup danej nieruchomości.

wycena nieruchomości Aby wycena domu mogła także zostać wykonana należy przedstawić jeszcze jeden dokument a mianowicie jest to pozwolenie na budowę jaką otrzymał deweloper czy też spółdzielnia mieszkaniowa. Po dostarczeniu tych wszystkich jakże ważnych dokumentów rzeczoznawca majątkowy bez większych obaw oraz problemów może zacząć swoją pracę. Jest to zapewne bardzo ekscytujący moment dla ludzi, którzy aktualnie czekają na swoje pierwsze mieszkanie by założyć rodzinę. Jednak jak się okazuje nie tylko osoby, które chcą kupić dom decydują się na korzystanie z usług rzeczoznawcy. Są to także potencjalni przedsiębiorcy, którzy szukają atrakcyjnych gruntów oraz tacy, którzy chcą na nich kupić bądź postawić fabrykę czy sklep – po prostu swoją działalność gospodarczą. Aby móc zakupić miejsce, które będzie służyło do takich celów i dokonać wyceny należy posiadać dokumenty, które najogólniej można nazwać charakterystyką lokalu. Należy w nich posiadać informacje na temat wszystkich dokonywanych napraw, renowacji oraz stanu technicznego. Niezbędna jest także umowa kupna – sprzedaży bez której nic nie może się obejść. Istnieje tutaj także rozróżnienie na wynajem takiego lokalu. Wówczas niezbędna będzie umowa najmu takiego lokalu.

Niezbędny jest także wpis do księgi wieczystej bądź numer do tej księgi. To wszystko sprawi, że praca rzeczoznawcy będzie na wyższym poziomie. Wszystko to ważne jest szczególnie w Warszawie, gdzie odbywa się wiele ważnych inwestycji.