Cegła dekoracyjna i nowoczesne wnętrza

Cegła dekoracyjna i nowoczesne wnętrza

1 października 2016 Wystrój wnętrz 0
cegła dekoracyjna

Wystrój wnętrz to ważna kwestia, która ma wpływ na nasze samopoczucie i całe codzienne funkcjonowanie. Styl w jakim wykonujemy aranżację powinien być kompatybilny z naturą właściciela, by zapewniać mu komfort i swobodę. Tutaj mamy bardzo duży wybór, ponieważ możemy postawić na styl orientalny, klasyczny czy romantyczny.

Cegła dekoracyjna – nowoczesny materiał

cegła dekoracyjnaCoraz więcej osób decyduje się jednak na nowoczesność i zgodnie z jej trendami aranżuje mieszkanie. Trudno jednak jednoznacznie określić co jest nowoczesne, a co nie, ponieważ jedną z obecnych tendencji jest mieszanie różnych stylów faktur i materiałów. Można zatem z łatwością wymienić kilka produktów i aranżacji, które zdecydowanie dominują w nowoczesnych wnętrzach. Jednym z często stosowanych produktów są panele dekoracyjne. Są one bardzo uniwersalne i komponują się z każdym wystrojem, dzięki możliwości malowania ich na dowolny kolor. Mogą przybierać różne kształty i wzory, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości aranżacji. Panele 3D gipsowe mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu, w którym są równe i proste ściany i – co ważniejsze – nie panuje wilgoć. Zastosowanie ich już na fragmencie ściany czy wzdłuż wezgłowia łóżka w sypialni stwarza bardzo ciekawy efekt. Panele ścienne 3D są co prawda dosyć drogie, jednak fakt, że już kilka paneli całkowicie zmienia pomieszczenie nieco to rekompensuje. Umieszczając je w salonie lub jadalni uzyskamy błyskawiczną metamorfozę i całkiem nowe wnętrze. Podobny efekt – także nowoczesny i popularny obecnie – daje cegła dekoracyjna. Tutaj także można położyć dekorację na fragment pomieszczenia. Wskazane jest to, by umieszczać ją na jednej lub dwóch ścianach, co pozwala uzyskać optymalny efekt. W nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie dominuje biel, zatem na popularności zyskuje imitacja białej cegły. Doskonale podkreśla rustykalny lub surowy charakter wnętrza. Warto jednak przełamać ją klasycznym drewnem tudzież skórą, które zniwelują chłód pomieszczenia i nadadzą mu nieco przytulności. Cegła dekoracyjna doskonale wygląda w kuchni i jest znacznie tańsza od tej prawdziwej, wypalanej z gliny. Warto jednak zauważyć, że prawdziwa cegła dobrze zaimpregnowana jest odporna na brud.

Gwarantuje też doskonałą izolację akustyczną i termiczną, zatem jest wręcz idealna do mieszkania. Tutaj warto zatem rozważyć nieco większy wydatek i omówić wszystkie za i przeciw. Na koniec wspomnijmy o przeszkleniach, które zdecydowanie dominują w nowoczesnych wnętrzach, podobnie zresztą jak światło. Poświęcamy mu coraz więcej uwagi wprowadzając różne punkty świetlne o zróżnicowanym natężeniu.