Wybór listew przypodłogowych do paneli

Wybór listew przypodłogowych do paneli

31 sierpnia 2018 Podłoga 0
listwy przypodłogowe do paneli

I stało się, wybraliśmy już panele podłogowe, choć z pewnością zajęło nam to wiele czasu. Oferta producentów jest bowiem naprawdę szeroka i ciężko jest się zdecydować w obliczu tylu kolorów jak dąb rustykalny, złoty orzech, jabłoń i tak dalej. Jednakże gdy myślimy, że to już koniec z zakupami, okazuje się, że konieczne jest jeszcze wykończenie paneli.

Listwy a maskowanie kabli

listwy przypodłogowe do paneliPrzecież nie mogą one brzydko łączyć się ze ścianami, ponieważ będzie niszczyło to cały efekt końcowy – aranżacja stanie się nieprzyjemna. Dlatego należy dobrać odpowiednie listwy przypodłogowe, które zamaskują te niezbyt estetyczne miejsca połączeń. Jednakże jakie listwy wybrać? Oczywiście wydawać by się mogło, że najbardziej istotne jest ich dopasowanie kolorystyczne do paneli podłogowych i owszem, jest to kwestia podstawowa, jednak pamiętajmy również o funkcjonalności takich listew. Zastanówmy się, jakie urządzenia będziemy montować w danym pomieszczeniu. Jeśli jest to salon – czy zamierzamy kupić telewizor? Wieżę stereo? Komputer stacjonarny? Lub jakieś inne sprzęty? Pamiętajmy, że wszystkie one mają kable, które widoczne na wierzchu po prostu wyglądają nieestetycznie, szpecą podłogę, a po co, skoro jest skuteczne rozwiązanie na to, aby pozbyć się takiego problemu? Wystarczy wybrać listwy przypodłogowe do paneli z kanałem – są one wykonane w taki sposób, aby w kanale móc umieścić kable, które dzięki temu staną się niewidoczne.

listwy przypodłogowe do paneliProste, a jakże efektywne rozwiązanie! W dodatku takie listwy są niewiele droższe od tych standardowych, bez kanału. Dopłacamy naprawdę małe pieniądze, a możemy zaaranżować wnętrze o wiele bardziej estetycznie. Zatem już wiemy, czego szukać. Jeżeli mamy w domu panele w kolorze złotego orzecha, odwiedzając sklepy z produktami do wykończenia podłóg, pytajmy o listwy z kanałem, które także mają kolor złotego orzecha. Jeśli takich nie będzie w ofercie, być może dobrze będą komponować się z panelami listwy w barwie nieco jaśniejszego lub nieco ciemniejszego drewna? Oceńmy, jaki to przyniesie efekt estetyczny, może jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować, ale to będzie zależało jedynie od nas.

Konkludując, sam wybór paneli podłogowych to połowa sukcesu, cały sukces to dopiero dobranie odpowiednich, pasujących listew przypodłogowych – które będą nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. A tę funkcjonalność zapewnia kanał, który pozwala na całkowite schowanie kabli. Te nie będą dzięki temu brzydko leżeć na podłodze, co psuje wrażenia estetycznie i sprawia, że aranżacja wnętrza staje się niezbyt dobra.