Cechy charakterystyczne rusztowania szerokiego
Rozbudowana oferta sklepów z rusztowaniami sprawia, że przeciętny klient może poczuć się zagubiony. Wszystkie produkty wydają się posiadać szereg zalet a żadnych wad. Które zatem rusztowanie warto kupić, aby potem nie zdziwić się, że jednak nie do końca spełnia nasze oczekiwania? W tej kwestii warto zaufać specjalistom, którzy są na bieżąco z branżą rusztowań.
Rusztowania szerokie na kółkach
Konstrukcją godną uwagi są rusztowania szerokie, przede wszystkim ze względu na to, że zapewniają użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Takie rusztowanie posiada bowiem dużą platformę – o rozmiarze 1,5×2 m. Taka wielkość podestu sprawia, że użytkownik może na nim spokojnie stać i żadna część jego stopy nie będzie wystawać poza konstrukcję. Równocześnie ryzyko poślizgnięcia się jest niewysokie dzięki perforowaniu podestu. Wielkość podestu ma znaczenie jednak nie tylko dla bezpieczeństwa użytkowania, ale także jest to istotne z innych względów. Przede wszystkim jeżeli prace na wysokościach wymagają użycia wielu narzędzi oraz materiałów budowlanych, wówczas musimy mieć gdzie je trzymać – zatem dużo miejsca na platformie rusztowania naprawdę się przydaje. Wszystko, czego potrzebujemy, zmieści się i będziemy mieć to pod ręką. To także usprawnia przebieg prac, ponieważ nie musimy za każdym razem schodzić na dół po potrzebne aktualnie narzędzie. Co jeszcze można powiedzieć o rusztowaniach szerokich?
Są one dostępne w różnych wysokościach, standardowe rusztowanie posiada wysokość roboczą około 13 metrów. Mimo takiej wysokości, rusztowanie jest naprawdę proste w składaniu. Nie wymaga to użycia żadnych narzędzi, wszystkie elementy bez nich można łatwo do siebie dopasować. Wybierając rusztowanie szerokie, zwróćmy uwagę też na to, czy posiada ono kółka. Dzięki mobilności będziemy mogli łatwo i szybko transportować konstrukcję w dowolne miejsce. Jest to przydatne, ponieważ rzadko kiedy na jednej budowie korzystamy z rusztowania tylko w jednym miejscu. Najczęściej po skończeniu prac przy jednej ścianie, musimy przenieść rusztowanie pod drugą ścianę. Rozbieranie i ponowne składanie konstrukcji zabierałoby czas, który przecież jest cenny, a na pewno zależy nam na tym, aby jak najszybciej wykonać wszystkie prace budowlane.
To dlatego rusztowania jezdne mają zdecydowaną przewagę nad tymi wolnostojącymi. Równocześnie nie musimy martwić się o ich stabilność, ponieważ producent zadbał o to, aby konstrukcja z układem jezdnym była całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. W końcu prace na wysokościach należą do szczególnie niebezpiecznych i trzeba tutaj kategorycznie przestrzegać BHP.