Wszechstronność zawiesi poliestrowych

Wszechstronność zawiesi poliestrowych

24 maja 2019 Przemysł 0
Zawiesia wężowe

W przemyśle transportowym wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty i oprzyrządowanie, które służą do podnoszenia i przenoszenia rozmaitych ładunków. Urządzenia takie jak dźwigi czy suwnice bramowe zdolne są do podnoszenia wielkogabarytowych towarów i wznoszenia ich na spore wysokości w dosłownie kilka chwil.

Zawiesia z poliestru

Zawiesia wężoweJednak towar należy zawsze we właściwy sposób przymocować do wysięgnika, zabezpieczając jednocześnie artykuł przed uszkodzeniami mechanicznymi, na jakie narażony jest podczas przenoszenia go z jednego miejsca na drugie. W przypadku towarów o jednym punkcie zaczepowym lub ładunków nieposiadających w swojej strukturze specjalnych zaczepów, a także do podnoszenia elementów o delikatnej, malowanej powierzchni stosuje się zawiesia wężowe poliestrowe. Poliester jest bardzo lekkim materiałem, który jednocześnie wykazuje się bardzo wysoką wytrzymałością, dlatego świetnie nadaje się do podnoszenia ciężkiego towaru – wszystkie pętle wzmocnione są dodatkowymi obszyciami. Jego stosunkowo delikatna struktura nie naraża też przenoszonych elementów na zarysowania, jakie pojawiłyby się z pewnością w przypadku stalowych lin lub zawiesi łańcuchowych.

Zawiesia wężoweZawiesia wężowe świetnie sprawdzają się zatem przy podnoszeniu oraz montażu rozmaitych rur, filarów i słupów. Ich główną zaletą jest niewielki ciężar przy jednocześnie dużej nośności sięgającej nawet ośmiu ton. Są ponadto elastyczne, co znacznie ułatwia ich używanie oraz całkowicie bezpieczne, wszystkie są bowiem poddawane testom laboratoryjnym, zanim jeszcze trafią do sprzedaży. Co bardzo istotne, wszystkie zawiesia pasowe oznakowane są odpowiednimi kolorami, które informują użytkownika o nośności danego pasa – to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wykonane z poliestru zawiesia nadają się do pracy w dosłownie każdych warunkach zewnętrznych, przystosowane są bowiem do skrajnie niskich (-40 stopni Celsjusza) oraz bardzo wysokich (100 stopni Celsjusza) temperatur. Są one ponadto odporne na działanie pozostałych warunków atmosferycznych, takich jak ulewne deszcze czy szkodliwe promieniowanie słoneczne, a także nie ulegają korozji. Dzięki swoim właściwościom znajdują bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie i transporcie na całym świecie.

Są bardzo proste w użyciu, obwiązuje się je bowiem wokół ładunku i podwiesza na haku prowadzącym – ich wysoka elastyczność jedynie zwiększa komfort użytkowania. Najczęściej produkowane są zawiesia o rozmaitych długościach – od dwóch do ośmiu metrów, dlatego właśnie mają bardzo szerokie zastosowanie.