Szerokie zastosowanie lamp przemysłowych

Szerokie zastosowanie lamp przemysłowych

24 maja 2019 Wystrój wnętrz 0
lampy przemysłowe

Od momentu rewolucji przemysłowej, kiedy to wynaleziono między innymi żarówkę, minęło już sporo czasu i technologia poszła do przodu. Dzięki zapewnieniu każdemu dostępu do światła nasze życie uległo totalnej przemianie, a przemysł przestał być zależny tego, jak długo trwa dzień – obecnie fabryki mogą pracować zarówno za dnia, jak i w nocy.

Lampy przemysłowe ledowe

lampy przemysłoweJednak to nie wszystko… Żeby dana firma mogła funkcjonować, muszą zostać spełnione ściśle określone kryteria zapewniające pracownikom bezpieczeństwo, a także wysoki komfort pracy. Dlatego każda fabryka, każdy zakład produkcyjny czy magazyn musi zostać wyposażony w odpowiedniej jakości oświetlenie. I nie chodzi tu tylko o zapewnienie właściwego dostępu do światła na samej sali produkcyjnej – oświetlone muszą być także korytarze sieci ewakuacyjnej, a także obejście wokół zakładu. Od stworzenia komfortowych warunków zależy wydajność pracowników – ich samopoczucie regulowane jest bowiem właściwym oświetleniem. Wiele zależy tu od konstrukcji samej hali, o której myślimy. Niektóre zakłady powstają na terenie starych budynków przemysłowych, które wzniesione były jeszcze w czasach, kiedy nie istniały przepisy BHP, dlatego tym bardziej ogromną wagę należy wtedy przywiązać do samej jakości żarówek, z których się korzysta – najlepiej sprawdzają się żarówki typu LED.

lampy przemysłowePolecane lampy przemysłowe wyposażone w świetlówki ledowe nie tylko zapewniają odpowiednie oświetlenie, gwarantując wysoki komfort pracy, ale także generują oszczędności dla firm, są bowiem energooszczędne. Wykazują się o wiele dłuższą żywotnością niż zwykłe lampy (osiągają nawet do pięciu razy lepszy wynik) i zużywają dużo mniej energii, dlatego przyczyniają się bezpośrednio do zmniejszenia kosztów związanych z eksploatacją zakładu nawet o siedemdziesiąt procent. Są ponadto bezawaryjne, co może zagwarantować każdy producent, a co jest szalenie istotne w przypadku prowadzenia większej działalności przemysłowej. Co także istotne, oświetlenie typu LED może zostać wyposażone w odpowiednie czujniki natężenia światła dziennego, dzięki któremu regulują one swoje działanie w zależności od warunków atmosferycznych – nie świecą zbyt mocno, kiedy nie jest to konieczne.

Typowe lampy przemysłowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je także do oświetlania galerii handlowych, obiektów sportowych oraz rekreacyjnych. Stanowią nieodłączny element każdej imprezy masowej odbywającej się w porach wieczornych oraz nocnych. Dzięki swoim właściwościom są jedynym tak chętnie wybieranych rozwiązaniem na współczesnym rynku.