Narożnik do każdego mieszkania

Narożnik do każdego mieszkania

25 maja 2019 Wystrój wnętrz 0
narożniki do salonu

Jednym z głównych elementów salonu jest wygodne miejsce do siedzenia. Na miękkiej kanapie rodzina będzie gromadzić się, by obejrzeć wspólny film. Na niej też będziemy gościć naszych przyjaciół. Jeśli nie posiadamy jadalni, jeszcze więcej życiowych spraw będzie toczyło się w salonie – tutaj będziemy jeść posiłki i rozmawiać o mijających dniach.

Narożnik z funkcją spania

narożniki do salonu	Dlatego tak ważne jest, by dobrać do salonu odpowiednią kanapę lub narożnik. Każde z tych mebli ma swoje wady i zalety, niewątpliwie jednak większe grono wielbicieli zrzeszają narożniki. Wydawać by się mogło, że to wielkogabarytowy mebel, który docenią jedynie mieszkańcy domów z większym metrażem. Faktycznie, w dużych salonach możemy pozwolić sobie na długie narożniki, na których swobodnie zmieści się liczna rodzina. Pokoje o sporym metrażu dają też swobodę doboru koloru i dodatków do narożnika – dużych poduch lub ciekawych oparć po bokach. Jednak osoby aranżujące małe salony także doceniają uniwersalność narożnika. Wbrew pozorom pozwala on na połączenie oszczędzania przestrzeni i funkcjonalności. Jest o wiele bardziej praktyczny niż klasyczna kanapa i ewentualne fotele lub krzesła, które musielibyśmy dokupić dla gości, dla których nie starczyło miejsca na sofie.

narożniki do salonu	Niezależnie od metrażu naszego mieszkania możemy chcieć zaprosić do siebie przyjaciół na dłużej – wówczas potrzebne jest nam dodatkowe łóżko. Wówczas najlepiej jest kupić narożnik do salonu z funkcją spania. Łatwo przekształcimy nawet mały mebel w wygodną powierzchnię do spania dla dwóch osób. Małe mieszkania docenią narożniki, które są wyposażone w dnie komory do chowania pościeli. Wówczas jedna zupełnie wystarczy, by faktycznie przeznaczyć ją zgodnie z przeznaczeniem i chować w niej dodatkowy komplet kołdry i poduszek. Drugi pojemnik można z powodzeniem przeznaczyć na dodatkowy schowek w domu – a ten w małych mieszkaniach jest na wagę złota. Wielu osobom narożnik z funkcją spania w zupełności wystarcza jako alternatywa dla osobnej sypialni. W ciągu dnia jest elegancki i praktyczny, w nocy łatwym sposobem zmienimy go w komfortowe łóżko. Współcześni projektanci mebli prześcigają się w coraz bardziej atrakcyjnych projektach funkcjonalnych narożników.

Mnogość wyboru pozwoli nam dobrać mebel idealny do naszej aranżacji. Występują niemal w każdym kolorze i rozmiarze. Znajdziemy te gładkie i eleganckie lub bogato zdobione, w geometryczne wzory o awangardowych charakterze. Nowoczesne narożniki posiadają również takie udogodnienia jak uchwyt na kubki czy wbudowane głośniki.