Skuteczne zabezpieczenie ścian z wykorzystaniem płyt warstwowych

Skuteczne zabezpieczenie ścian z wykorzystaniem płyt warstwowych

12 czerwca 2019 Materiały budowlane 0
płyty warstwowe

Płyty warstwowe wykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie na wiele różnych sposobów. Ich wiele zalet, jak wysoka ognioodporność, niska nasiąkliwość wody, ekologiczny charakter oraz stosunkowo niska cena pozwalają pełnić funkcję bezpiecznego i ekonomicznego ocieplenia obiektów, jak i zabezpieczenia przed zawilgoceniem budynków.

Płyty na hale przemysłowe

płyty warstwowePrzedsiębiorstwa budowlane dla poczynienia koniecznych niekiedy oszczędności wykorzystują je do montażu mobilnych obiektów. Naturalnym więc było zaadaptowanie rozwiązania do budownictwa mieszkalnego. Wielofunkcyjność materiału, jak i kreatywność projektantów, pozwala jednak na wszechstronne stosowanie płyt warstwowych, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane między innymi do wykonywania ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych na konstrukcji szkieletowej jedno- lub wieloprzęsłowej. Ich montaż można bez przeszkód wykonywać zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Charakteryzują się niezwykle wydajną termoizolacyjnością oraz hydroizolacyjnością, na co pozwala wykorzystanie pianki poliuretanowej (PUR) lub poliizocyjanurowej (PIR) jako rdzenia płyty. Występują najczęściej w gęstości 40 kg/m3 i w przypadku posiadania łącznika PW PUR-S lub PW PIR-S są w pełni kompatybilne z płytami ściennymi o rdzeniu z wełny mineralnej (PWW-S lub PWW-S lite) oraz styropianu (PWS-S).

płyty warstwoweTo, że płyty warstwowe na ściany na pewno sprawdzą się w naszym domu dowodzi fakt, że mogą być również wykorzystywane do budowy hal przemysłowych, magazynów, centrów logistycznych, obiektów handlowych , biurowych, sportowych i inwentarskich oraz zakładów przemysłu spożywczego. Tak szerokie zastosowanie płyt warstwowych nie jest dziełem przypadku – nowocześni przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z jego właściwości, stąd trudno podważać funkcjonalność tego rozwiązania. Co więcej płyty warstwowe są wykorzystywane również do wyciszania pomieszczeń, idealnie więc sprawdzą się w przypadku budynków stawianych niedaleko często uczęszczanych dróg lub tras kolejowych, skutecznie wyciszając hałasy. Standardowa szerokość płyt wynosi 1130 mm, mamy jednak możliwość dostosowania jej gabarytów do indywidualnego zapotrzebowania. Długość może wahać się od 2000 mm do nawet 15800 mm przy grubościach odpowiednio: 40, 60, 80, 100 i 120 mm.

Jeżeli oczekujemy nowoczesnego rozwiązania, które zagwarantuje nam najwyższą funkcjonalność przy stosunkowo niskiej cenie, płyty warstwowe są czymś, co z pewnością powinniśmy rozważyć. Za ich pomocą skutecznie zarówno ochronimy dom przed rozwojem pleśni, jak i dokładnie go ocieplimy.