Suwnice w nowoczesnych przedsiębiorstwach

Suwnice w nowoczesnych przedsiębiorstwach

13 czerwca 2019 Maszyny i urządzenia 0
suwnica dwudźwigarowa

Praca w przemyśle charakteryzuje się tym, że pracownicy często mają do czynienia z ciężkimi ładunkami, które trzeba w jakiś sposób przetransportować. Do tego służą najróżniejszego rodzaju suwnice, powszechnie uważane za podstawę przemysłu. Przenoszą ciężkie, ponadgabarytowe ładunki w magazynach, na placach budowy, w fabrykach, stoczniach i wszędzie, gdzie podstawowym wymogiem jest stabilność, funkcjonalność oraz bardzo duży udźwig.

Dobrej jakości suwnica

suwnica dwudźwigarowaIch bardzo duża różnorodność pozwala nam dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Za suwnicę uznamy urządzenie dźwigowo-transportowe (dźwignicę) służące do przemieszczania ładunków lub wszelkiego rodzaju inwentarzu. W zależności od potrzeb wyróżniamy suwnice pionowe i poziome pracujące w ruchu przerywanym. Jej konstrukcję stanowi most, jako część nośna poruszająca się po torze jezdnym, oraz wciągnik (lub wciągarka) poruszająca się po moście. Wciągarka umożliwia transport ładunku ograniczony przez zakres ruchu konstrukcji nośnej oraz rozpiętość mostu, a także wysokość podnoszenia. Projektowana indywidualnie suwnica dwudźwigarowa jest w stanie unieść ładunek o masie Q=250 t. Maszyny tego typu są szeroko wykorzystywane do wielu prac, wśród których można wyróżnić na przykład procesy magazynowe, transportowe, montażowe oraz produkcyjne. Możliwość zastosowania suwnic zarówno w zamkniętych obiektach, jak i na otwartej przestrzeni, przyczynia się do ich wszechstronności.

suwnica dwudźwigarowaSą one kategoryzowane według wielu kryteriów, między innymi ze względu na rodzaj konstrukcji (typ mostu i dźwigara), jej przeznaczenie, wykorzystywany napęd i sposób sterowania. Dzięki wykorzystaniu konkretnych rozwiązań oprócz suwnic pomostowych natorowych i podwieszanych możemy wyróżnić suwnice bramowe, półbramowe, wspornikowe oraz kolumnowe. Odpowiednie zoptymalizowanie i zestawienie konstrukcji suwnic z podnośnikami pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą dysponuje dana hala. Dzięki swojej solidnej konstrukcji charakteryzują się wysoką niezawodnością komponentów. Dzięki temu pozwolą każdemu przedsiębiorstwu działać z wysoką niezawodnością przez bardzo długi czas. Suwnice znajdują zastosowanie zarówno w sektorze przemysłowym, jak i poza nim. Ich wykorzystanie jest uzależnione od konstrukcji.

Dostępność do wielu rodzajów suwnic oraz różnorodność parametrów technicznych sprawia, że każde zapotrzebowanie może być traktowane indywidualnie. Rozwiązanie jest dostosowane do jak najefektywniejszego zagospodarowania każdej przestrzeni, a co za tym idzie, efektywnej pracy całego zakładu. To praktyczny sposób, bez którego nie obejdzie się żadne nowoczesne przedsiębiorstwo.