Uniwersalne piloty do zakodowania pod system bramy

Uniwersalne piloty do zakodowania pod system bramy

1 grudnia 2018 Ogrodzenia 0
Pilot do bram

Wybierając napędy do bramy automatycznej należy pamiętać o tym, by dopasować je do rodzaju bramy. Jednak aby cały system automatyzacji działał prawidłowo potrzebne są nie tylko takie urządzenia jak siłownik, czy silnik, ale również cały operator – w tym przypadku pilot. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które można odpowiednio zaprogramować, by były kompatybilne z każdym systemem.

Pilot z odpowiednim kodowaniem

Pilot do bramSą jednak i takie napędy, które współpracują z dedykowanymi pilotami pochodzącymi bezpośrednio od producenta. Dlatego wybierając automat należy się dowiedzieć jak wygląda sterowanie oraz czy jest ograniczone tylko do konkretnego urządzenia. Pilot jest pewnego rodzaju nadajnikiem, który przez odpowiednie zakodowanie wysyła sygnał do odbiornika zamontowanego w bramie, a ten go analizuje i przesyła informacje dalej. Może to jednak robić na dwóch częstotliwościach – 433 oraz 868 MHz, które mają znaczny wpływ na jakość przesyłu. Większość użytkowników decyduje się na mocniejszy i trwalszy przesył wybierając większą częstotliwość. Pilot do bramy może także być kodowany na sposób stały lub zmienny. Jeżeli komuś bardzo zależy na bezpieczeństwie powinien poszukiwać modeli kompatybilnych z systemem, który co każde otwarcie dokonuje zmian w kodzie.

Pilot do bramGwarantuje to, że nikt nieznajomy nie będzie w stanie zakodować pilota i nie wejdzie na teren posesji. Poza samą funkcjonalnością warto także zwrócić uwagę na jego budowę i dodatkowe wyposażenie. W zależności od potrzeb można wybrać pilot z dwoma, czy nawet dwunastoma guzikami. Każdy z nich spełnia zupełnie inną rolę i pozwala sterować wieloma rzeczami z poziomu pilota. Ciekawym rozwiązaniem są piloty posiadające podświetlenie i niewielką latarkę ledową, która pozwala odnaleźć odpowiedni przycisk późną porą. Duże znaczenie ma także wysoka jakość wykonania, która wpływa na jego żywotność. Metalowa obudowa będzie najlepszym wyborem zwłaszcza jeśli korzystają z niego także dzieci. Każdy zakupiony u producenta można dowolnie zakodować pod swoją bramę, i w dowolnym momencie dodać do systemu kolejne piloty. Wybierając pilot do sterowania ważna jest zarówno częstotliwość, jak i trwałość.

Jednak najważniejszy jest właśnie moduł, który zaprogramowany pod bramę może być kompatybilny tylko z konkretnym systemem. Dlatego warto poradzić się przed zakupem i zapytać producenta jaki pilot będzie najlepszy do wybranego napędu i czy może on być dowolnej firmy, czy tylko dedykowany. W przypadku uniwersalnych pilotów można samodzielnie wybrać model i dostosować go do wykorzystywanego automatu.