Projekant wnętrza czy projekt online?

Projekant wnętrza czy projekt online?

14 września 2017 Wystrój wnętrz 0
projektant wnętrz

Internet daje ludziom wiele możliwości – sklepy online sprawiają, że możemy zakupić wybrane rzeczy z drugiego końca kraju i otrzymamy je już w parę dni. Możemy czytać prasę – informacje na stronach internetowych w końcu nie różnią się niczym od tych w wydaniach papierowych. Możemy pracować zdalnie, a także korzystać z różnego rodzaju usług – na przykład z projektowania wnętrz.

Projektant wnętrz przeprowadza konsultacje z klientem

projektant wnętrzWielu projektantów oferuje sporządzanie e-projektów: czy jest to lepszy pomysł od tradycyjnego sposobu kreowania pomieszczeń? Najlepszy projektant wnętrz z Katowic na samym początku konsultuje się z klientem, dowiadując się, jakie są jego oczekiwania w stosunku do aranżacji – poznaje jego preferencje, co lubi, czego woli unikać, jakie kolory są jego ulubionymi – i na tej podstawie tworzy projekt 3D. Okazuje się, że w przypadku zamawiania projektu online jest podobnie. Projektant nie przygotowuje wizualizacji w ciemno, a opiera się na tym, co wcześniej napisze klient – oprócz opisania swoich marzeń co do wnętrza, wybiera on preferowane kolory wnętrza, a także jego styl – może też pokazać zdjęcia wnętrz, które mu się podobają, aby w ten sposób kreator uzyskał pewien obraz oczekiwań.

projektant wnętrzOkreślenie przez klienta kwoty, którą planuje wydać na aranżację, pozwala projektantowi na poszukiwanie odpowiednich rozwiązań. Wydaje się jednak, że taki projekt online – mimo kwestii opisanych wyżej – nie będzie zbyt spersonalizowany. Przede wszystkim internetowy projektant niekoniecznie musi wiedzieć, jak wygląda nasz dom – jeżeli nie dołączymy zdjęć dotychczasowego wnętrza, ani nie zlecimy dodatkowo płatnej inwentaryzacji – wówczas będzie on pracował w ciemno, a więc nowo zaaranżowane wnętrze nie będzie miało własnego charakteru i ducha – a będzie jednym z tych szablonowych propozycji, z którymi spotykamy się w katalogach wnętrzarskich. Zamawiając projekt w sposób tradycyjny, a więc nie przez formularze na stronie, a poprzez osobisty kontakt z projektantem – zyskujemy pewność, że będzie on starał się, aby w nowym wnętrzu pozostało coś, co nas określa: na przykład może on w estetyczny i nienarzucający się sposób przedstawić jakąś rodzinną pamiątkę – komódka po babci z ciekawymi zdobieniami, mimo drewna nie pierwszej już świeżości, nie musi przecież wylądować na śmietniku.

Dobry architekt, po obejrzeniu naszego domu, zamiast całkowicie wymieniać wyposażenie, skupi się na tym, aby wykorzystać to, co już mamy – tylko w zupełnie nowej aranżacji. Dlatego często decyduje się na przykład na odnowienie starych mebli, dzięki czemu wnętrze niskim kosztem odzyskuje świeżość. Dobrą rzeczą jest też skupienie się na dodatkach – zasłonki, obrusy i inne elementy mogą naprawdę wiele zmienić w pomieszczeniu.