Telewizja przemysłowa IP do monitorowania osiedla

Telewizja przemysłowa IP do monitorowania osiedla

27 lipca 2018 Maszyny i urządzenia 0
nowoczesna telewizja przemysłowa ip

Prywatne osiedla, otoczone ogrodzeniem, stanowią coraz częstszy widok w miastach. Spółdzielnie mieszkaniowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, troszcząc się o to, aby na zamieszkały przez nich teren nie wchodził nikt powołany. Czasami jednak ogrodzenie to za mało, aby odstraszyć chuliganów, którzy mogliby doprowadzić do szkód na osiedlu. Dlatego należy pomyśleć także o innych kwestiach, które poprawią bezpieczeństwo na danym terenie.

Telewizja IP na strzeżonym osiedlu

nowoczesna telewizja przemysłowa ipDobrym wyborem jest na przykład nowoczesna telewizja przemysłowa IP. Najlepiej jest zdecydować się na kamery pełnoobrotowe. Umieszcza się je w takiej ilości, aby każde miejsce mogło być kontrolowane. Dzięki szerokiemu zasięgowi takich kamer oraz faktu, że mogą obserwować teren z każdej strony, wcale nie potrzebujemy wielu takich urządzeń. Jednakże decydując się na nie, mamy pewność, iż nagrania będą odznaczać się wysoką jakością. W odróżnieniu od monitoringu analogowego, w telewizji IP stosuje się kamery megapikselowe, które zapewniają naprawdę wyraźny obraz, co do najmniejszego szczegółu. To sprawia, że sprawcy sytuacji niebezpiecznej mogą być szybko wykryci, ponieważ nic nie umknie uwadze takiej kamery. Jednakże stosowanie takich kamer ma swoje ograniczenia.

nowoczesna telewizja przemysłowa ipNa przykład urządzenie nie może znaleźć się dalej niż 100 metrów od przełącznika. Jednakże sam oglądający może znajdować się w dowolnym miejscu, może posiadać też dostęp do wideo przez internet. W zależności od preferowanych ustawień, możemy zdecydować się, aby telewizja przemysłowa IP wysyłała obraz na serwer FTP okresowo lub dopiero po wykryciu zdarzenia. W pierwszym przypadku otrzymujemy obraz w czasie rzeczywistym przez określony czas według ustalonego wcześniej harmonogramu. W drugim przypadku obraz jest przesyłany dopiero w momencie, kiedy zostanie wykryty ruch czy też załączy się alarm. Podobnie można ustalić, aby informacje były wysyłane na adres e -mail. Wysokiej jakości systemy telewizji przemysłowej IP pozwalają nie tylko na przesył obrazu, ale także dźwięku. Daje to o wiele pełniejsze dane dotyczące konkretnego zdarzenia.

Podsumowując, nowoczesna technologia sprawia, że wykrywanie uczestników czynów niedozwolonych takich jak włamania, kradzieże, pobicia i tym podobne, stało się o wiele łatwiejsze. Wiąże się to ze zmniejszeniem przestępczości, ponieważ widok kamery na elewacji budynku czy na słupie zazwyczaj po prostu odstrasza chuligana, który chciał popełnić przestępstwo. Bardzo często telewizja IP ma więc funkcję prewencyjną, zapobiega bowiem niechcianym zdarzeniom.