Domek rekreacyjny na działkę

Domek rekreacyjny na działkę

1 sierpnia 2018 Dom 0
ekologiczne domki rekreacyjne

Osoby, które mieszkają w blokach, bardzo często marzą o posiadaniu własnego skrawka ziemi – działki. Obecnie coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Na działce ważny jest nie tylko piękny ogród, ale także domek rekreacyjny. Dzięki temu będziemy mogli tam nocować na całe weekendy, z czego wiosną i latem skwapliwie korzysta wiele osób.

Domek wykonany z drewna

ekologiczne domki rekreacyjneJeżeli chcemy postawić na własnej działce ekologiczny domek rekreacyjny, najlepiej jest postawić na obiekt drewniany. Drewno jest materiałem naturalnym i będzie bardzo dobrze komponowało się z otaczającą zielenią. Dzięki temu nasza działka będzie tworzyć spójną całość. Ponadto domek drewniany jest o wiele przyjemniejszy dla oka niż domek murowany. Takie domki możemy kupić już gotowe, które wystarczy zmontować na miejscu. Producenci oferują wiele interesujących opcji, na przykład domek letniskowy o powierzchni 28 m2, który jest ze względu właśnie na wymiary najczęściej wybierany na średniej wielkości działki. Domek taki posiada mały taras przed drzwiami, zadaszony, na którym możemy postawić meble wypoczynkowe – krzesła i stolik, co pozwoli nam na miłe spędzanie czasu bez obaw o to, że zacznie boleć nas głowa od słońca. Zadaszenie bardzo dobrze spełnia swoją rolę.

ekologiczne domki rekreacyjneWnętrze budynku jest podzielone na trzy części, które możemy zaaranżować według własnych potrzeb. Najczęściej małe pomieszczenie przeznaczane jest na łazienkę, te większe – na skromny aneks kuchenny, natomiast najbardziej przestronne wnętrze pełni funkcję salonu. Stawiamy tam najczęściej kanapę, którą w razie potrzeby można rozłożyć – jeśli zostajemy na noc. Taki ekologiczny, drewniany domek na działkę, posiada hydroizolację, dzięki czemu jest odpowiednio zabezpieczony zarówno przed wodą gruntową, jak i przed wodą opadową. Producent dostarcza domek wraz z deską podłogową oraz listwami przypodłogowymi, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie wykończyć wnętrze domku estetycznymi elementami. Otrzymujemy w komplecie także elementy montażowe oraz materiały uszczelniające, jak też progi metalowe do drzwi wejściowych. Ponadto dostajemy też dopasowane do otworów okna i drzwi. Posiadają one drewniane ramy, dzięki czemu idealnie komponują się z konstrukcją.

Słowem podsumowania, postawienie na własnej działce domku rekreacyjnego nie musi być kłopotliwe. Obecnie producenci oferują bowiem gotowe obiekty, złożone z prostych części, które wystarczy odpowiednio połączyć na działce – służą do tego dołączone przez producenta mocowania. Montaż jest szybki i bezproblemowy, dlatego każdy sobie z nim poradzi.