Jak montuje się grzejniki kanałowe?

Jak montuje się grzejniki kanałowe?

19 lipca 2018 Dom 0
grzejniki kanałowe

Ogrzewanie podłogowe staje się naprawdę popularne. Nic dziwnego, poruszanie się po ciepłej podłodze jest o wiele przyjemniejsze niż po zimnych kafelkach. Warto rozważyć zatem taki system grzewczy. Przydatny jest zwłaszcza w łazience. Dzięki temu po gorącej kąpieli, staniemy na ciepłej podłodze – nie zaziębimy się, tak jak byłoby to możliwe, gdybyśmy nie mieli ogrzewania podłogowego.

Grzejnik kanałowy a wytyczne producenta

grzejniki kanałowe A jak działa to ogrzewanie? Po prostu w podłodze montuje się grzejniki kanałowe. Mogą mieć one różną głębokość – najpopularniejsze są te o głębokości do 10 do 20 cm, natomiast największa głębokość może wynosić nawet 65 cm. W zależności od tych parametrów, w różnym miejscu umieszczany jest przez producenta element grzejny. Odpowiednio do wspomnianych przykładów, może on znaleźć się na środku kanału lub może przylegać do jego wewnętrznej ściany. Dla wydajności systemu nie ma to najmniejszego znaczenia. Najważniejsze jest jednak, aby taki grzejnik kanałowy został prawidłowo zamontowany. Najlepiej jest zatrudnić doświadczoną ekipę, która zajmie się z tym tematem, uwzględniając podane przez producenta wytyczne montażowe. Wiele zależy od tego, w jakim miejscu podłogi montujemy grzejniki – to znaczy zazwyczaj w pobliżu okien i drzwi, ale należy przy tym pamiętać, że odległość od przeszklonej przegrody powinna wynosić około 20 do nawet 30 cm.

grzejniki kanałowe Kierowanie się wytycznymi producenta jest bardzo ważne, ponieważ od montażu będzie zależała stabilność systemu grzewczego. Ekipa monterska powinna pamiętać, że grzejnik kanałowy musi być zaizolowany – chodzi tutaj o izolację przeciwwilgociową. Materiałem izolacyjnym może być po prostu styropian, oczywiście o odpowiedniej grubości. W ten sposób urządzenie będzie zabezpieczone przed wilgocią, a równocześnie straty ciepła w całym systemie grzewczym mogą zostać znacząco zredukowane. Uszczelniona powinna zostać także przestrzeń pomiędzy kanałem i ścianami bocznymi, jednak tutaj będziemy musieli zastosować piankę montażową. Wlewanie betonu w tę przestrzeń jest niedozwolone i nie przyniesie pożądanych efektów. Kierowanie się schematem instalacji dołączonym przez producenta, pozwoli na uzyskanie dobrze zamontowanego grzejnika kanałowego, co przełoży się na osiągnięcie oczekiwanej mocy grzewczej.

Podsumowując, same parametry grzejnika są naprawdę ważne, jednakże uzyskanie wymaganej wydajności możliwe jest jedynie po prawidłowym montażu urządzenia, bez najmniejszego nawet uchybienia. Pamiętajmy o tym, wybierając ekipę montażową do instalacji grzejnika kanałowego.

Więcej na temat tego rodzaju grzejników można znaleźć na: https://www.jaga.com.p