Sprężarka do gabinetu dentystycznego

Sprężarka do gabinetu dentystycznego

22 października 2017 Maszyny i urządzenia 0
gudepol

Każdy z nas co jakiś czas staje przed koniecznością odwiedzenia gabinetu dentystycznego. Zabiegi stomatologiczne nie należą do przyjemności – wizycie w gabinecie towarzyszy zazwyczaj specyficzny, „lekarski” zapach oraz dźwięki wydawane przez działające urządzenia: ślinociąg, wiertła i tak dalej.

Gudepol to najwyższa jakośc

gudepolMimo tego, do dobrze wyposażonego gabinetu dentystycznego wchodzimy pełni odwagi – u dentysty podstawą są białe, sterylne meble i maszyny. Jeżeli to my jesteśmy stomatologami i stoimy przed zamiarem otworzenia własnego gabinetu, zastanówmy się, jakie urządzenia będą nam potrzebne. Każdej kwestii należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Na przykład istotne jest to, że te wybrane urządzenia muszą mieć jakiś napęd – czyli musimy zastanowić się nad doborem odpowiedniego kompresora dentystycznego. Takie sprężarki dostarcza wielu producentów. Jednym z nich jest Gudepol. Firma ta istnieje już 27 lat i obecnie specjalizuje się właśnie w produkcji urządzeń pneumatycznych. Sprężarki stomatologiczne Gudepol ze sklepu internetowego czy stacjonarnego, zawsze odznaczają się wysoką jakością, jeżeli oczywiście korzystamy z usług sprawdzonego dystrybutora, mającego dobrą opinię. Wówczas nie musimy martwić się o to, że urządzenie będzie odznaczało się gorszymi standardami. Gudepol do gabinetów dentystycznych proponuje sprężarki tłokowe bezolejowe.

gudepolOdznaczają się one zwartą budową, gdyż Gudepol zdecydował się podczas produkcji na wykonanie stałego połączenia silnika z agregatem sprężarkowym. Ponadto postanowił wprowadzić nowoczesne rozwiązania – tutaj wymienia się między innymi specyficzne, nowoczesne ułożenie tłoków w sposób przeciwbieżny, co sprawia, że urządzenie jest wyjątkowo wydajne i „nie do zdarcia”. Oczywiście każda sprężarka stomatologiczna musi być wyposażona w elementy, które poprawiają komfort pracy. To między innymi kółka i rączka do łatwego przemieszczania urządzenia, ale też niezbędny jest manometr kontrolny ciśnienia oraz reduktor ciśnienia z szybkozłączką, dzięki czemu podłączenie kompresora do unitu stomatologicznego jest szybkie i proste. Z kolei wyłącznik ciśnieniowy umożliwia automatyczną pracę urządzenia – wystarczy określić minimalne ciśnienie niezbędne do rozpoczęcia pracy oraz ciśnienie maksymalne, po którego osiągnięciu następuje wyłączenie sprężarki.

Zawór bezpieczeństwa w kompresorze stomatologicznym sprawia, że jest to urządzenie, które może być bez obaw stosowane w każdym gabinecie dentystycznym. Jeżeli więc jeszcze zastanawiamy się, jakiej firmy sprężarka sprawdzi się w naszym gabinecie – przejrzyjmy dokładnie ofertę Gudepol.