Masaż – przydatne informacje

Masaż – przydatne informacje

10 listopada 2017 Wystrój wnętrz 0
łóżka do masażu

Kto z nas nie marzy o relaksie podczas masażu? Klasyczny, tajski, czy z wykorzystaniem gorących kamieni – bez względu na to jaki wybierzemy to efekt zostanie osiągnięty. Masaż pozwala się przede wszystkim zrelaksować, odprężyć nasze mięśnie, zniwelować ich sztywność.

Łóżka do masażu różnego rodzaju

łóżka do masażuNiektóre masaże pozwalają także ujędrnić ciało i pozbyć się cellulitu (np. masaż z wykorzystaniem bański chińskiej), jak również nawilżyć skórę (masaż z wykorzystaniem olejków i oliwek zapachowych). Nie tylko w dużych miastach można udać się do salonu masażu. Często takie salony powstają przy siłowniach, basenach, czy gabinetach rehabilitacyjnych, więc nie trzeba zapisywać się do salonów spa. Przez wybraniem masażu warto jest zastanowić się nad tym, na czym nam najbardziej zależy. Czasem niepotrzebny jest nam masaż całego ciała, a jedynie karku i ramion, czy masaż ud antycellulitowy. Będzie on tańszy, szybszy, a osiągniemy rezultaty jakich pragniemy. Dobrze jest też znać przebieg takiego masażu. Bańka chińska jest skuteczna ale może być dla wielu osób zbyt bolesna, może tez podrażniać ich wrażliwą skórę. Dlatego też poszukanie w internecie informacji na temat przebiegu oraz efektów zabiegu pozwoli nam uniknąć rozczarowania.

łóżka do masażuCzy trzeba jakoś przygotować się do zabiegu? Raczej nie. W salonie dostaniemy ręcznik do okrycia się, jedynie po zabiegu możemy udać się do sauny, czy pod gorący prysznic, które są zalecane przy takiej ,,ingerencji” w mięśnie. W każdym salonie będą także łóżka do masażu. Są one dosyć długie, ale wąskie, a ich wysokość można regulować. Takie łóżka do masażu mogą być trochę twarde dla wielu osób, ale zbyt miękkie utrudniałoby prawidłowy masaż i uciskanie mięśni. Łóżka mogą być nawet stylizowane na chińskie czy tajskie, pasujące do orientalnego wystroju wnętrz. Obok łóżka najczęściej stoi mały stolik na którym stoją preparaty kosmetyczne, czy akcesoria do masażu (kamienie, bański i tym podobne). To ułatwia masaż. Używane są także oliwki czy olejki eteryczne, które pielęgnują skórę i ułatwiają masaż. Zanim wybierzemy salon masażu również warto jest sprawdzić opinie na temat tego salonu w internecie. Osoba po krótkim kursie masażu nie będzie tak dobra jak wykształcony fizjoterapeuta czy technik masażysta.

Większość salonów ma swoje strony internetowe gdzie można zapoznać się z ich ofertą oraz cenami, a na forach i stronach z opiniami poczytać o tym, czy faktycznie mamy do czynienia z najlepszymi profesjonalistami. Wybierając to co najlepsze dajemy sobie gwarancję na zadowolenie z masażu.