Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu?

Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu?

24 listopada 2017 Dom 0
klimatyzacja do domu

Lato to pora roku przez wiele osób uznawana za ulubioną. Ciepło i słońce sprawiają, że aż chce się wychodzić na świeże powietrze i cieszyć piękną pogodą. Latem mamy więcej energii, a nasze samopoczucie wzrasta. W mieszkaniu także chcemy żeby zawsze było ciepło, szczególnie zimą. Jednak nie można popadać w przesadę.

Klimatyzacja i chłodzenie pomieszczenia

klimatyzacja mieszkaniowaIm dłużej panują wysokie temperatury na zewnątrz tym bardziej nagrzewa się mieszkanie. Kiedy powietrze w nim staje się zbyt gorące to nasze samopoczucie znowu spada. Trudniej się zasypia, oddycha, pojawia się zmęczenie. Jedyne co wtedy możemy zrobić to starać się obniżyć temperaturę w mieszkaniu. Jest na to kilka sposobów. Najprostszy i darmowy to zrobienie przeciągu i wietrzenie pomieszczeń. Na noc można zostawiać otwarte okno, a rano zrobić wietrzenie, dzięki czemu do mieszkania wpadnie świeże powietrze. Potem okna się zamyka na czas szczytu upału i otwiera późnym wieczorem. Nie jest to rozwiązanie najskuteczniejsze, ale przynajmniej obywa się bez kosztów. Do tego warto jest zainwestować w dobre rolety. Największe zaciemnienie dają te zewnętrzne, można wybrać też aluminiowe lub materiałowe (w jasnym kolorze odbijającym światło). Dzięki temu słońce nie będzie wpadać do mieszkania i nie będzie go nagrzewać. Rolety trzeba ściągać po wietrzeni i podciągać dopiero po zachodzie słońca. Nieco lepszym rozwiązaniem w kwestii chłodzenia są wiatraki. Można je znaleźć w małych wersjach biurkowych, dużych stojących czy montowanych na lampie sufitowej.

klimatyzacja mieszkaniowaMają kilka ustawień mocy, więc można dzięki nim czuć delikatny powiew chłodu, jak i silny podmuch. Wadą takiego rozwiązania jest to, że po odejściu od wiatraka znowu będzie nam gorąco. Z tego powodu najlepszym wyjściem w kwestii chłodzenia pomieszczeń jest klimatyzacja mieszkaniowa z Warszawy. Klimatyzatory występują w wielu wersjach. Są zewnętrzne (montowane na elewacji), czy wewnętrzne (montowane na ścianie czy pod sufitem), a także klimatyzatory przenośne. Klimatyzacja pozwala znacząco obniżyć temperaturę w każdym pomieszczeniu. Dobry sprzęt będzie cicho działał, więc nie będzie przeszkadzał. Dodatkowo nie odczuwa się mocnych powiewów powietrza, jak w przypadku wiatraka. Klimatyzacja mieszkaniowa nie jest tanią sprawą, za dobry sprzęt trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy. Jest to jednak inwestycja na lata, która się zwróci w okresie letnich upałów.

Klimatyzatory obecnie mogą być nawet atrakcyjne pod względem wizualnym i łatwe do zamontowania. Z pewnością zadowolą każdego amatora chłodnego powietrza w mieszkaniu.