Specjalistyczne metody spawania stali

Specjalistyczne metody spawania stali

10 kwietnia 2018 Usługi 0
usługi spawalnicze

Rynek stali nierdzewnej jest niezwykle szeroki. Współpracują w nim europejscy producenci stali nierdzewnej z firmami specjalizującymi się w obróbce metali, które zajmują się cięciem laserowym oraz świadczą usługi spawalnicze. Jeśli interesuje nas spawanie stali, warto wiedzieć, że w tej dziedzinie można stosować kilka specjalnych metod.

Profesjonalne spawanie

usługi spawalniczePodstawową z nich jest metoda elektrycznego spawania łukowego – tutaj wyróżnić można prace z zastosowaniem elektrody z metalu trudno topliwego oraz spawanie łukowe za pomocą elektrody wolframowej z zastosowaniem osłony gazu obojętnego. Ostatnia metoda posiada najwięcej zalet. Jeśli zastosujemy ją do spawania stali nierdzewnej, możemy liczyć na naprawdę stabilny łuk oraz wytworzenie jedynie niewielkiego i całkowicie spokojnego jeziorka spawalniczego. Dodatkowo nie pojawiają się żadne rozpryski – jest to możliwe dzięki temu, że nie stosuje się topnika. To zdecydowana zaleta, ponieważ skraca to czas końcowego czyszczenia, które zresztą przebiega bez wysiłki. Powstałe spoiny są wolne od porów, a przy tym wszystkim następuje naprawdę małe zużycie elektrod. W dodatku ta metoda nie jest trudna, dlatego naprawdę łatwo jest je opanować.

usługi spawalniczeJeśli chodzi o spawanie plazmowe, profesjonaliści wskazują na jej podobieństwo do wcześniej opisywanej metody, jednak nie należy pomijać jednej, najbardziej istotnej różnicy. Powstały łuk jest zwężony, całkowicie sztywny, co umożliwia idealne kontrolowanie wprowadzanej energii. Jak widać, to są pewne niuanse widoczne jedynie dla profesjonalistów. Aby jednak wykonać prawidłowe spawanie, trzeba posiadać odpowiednie maszyny i urządzenia. Jeśli nie mamy funduszy na zakup takiego wyposażenia do własnej firmy, możemy skorzystać z usług innego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w obróbce stali. Jeżeli chodzi o takie usługi spawalnicze Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele specjalistycznych firm, dlatego nie musimy przejmować się poszukiwaniami. Tak szeroki wybór pozwoli nam na zwracanie uwagi przede wszystkim na to, czy dana firma nie nadweręży zbytnio naszego portfela.

Oczywiście istotna będzie także jakość przeprowadzonego spawania, jednak obecnie firmy wykorzystują do tego procesu zwykle urządzenia laserowe, które zawsze charakteryzują się prawdziwą precyzją. Na przykład w mikrospawaniu idealnie sprawdzają się lasery światłowodowe, dlatego wystarczy spojrzeć na to, jaki jest park maszynowy danej firmy, aby wiedzieć już, czy przedsiębiorstwo sprosta postawionemu przed nim zadaniu bez żadnych problemów.