Rolety antywłamaniowe – stuprocentowe bezpieczeństwo

Rolety antywłamaniowe – stuprocentowe bezpieczeństwo

27 października 2018 Bezpieczeństwo 0
Brama stalowa

Trudno w sposób jednoznaczny zdefiniować bezpieczeństwo, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiele mówi się o granicach dbania o spokój obywateli. Na szczęście wciąż istnieją bezproblemowe i całkowicie proste sposoby, dzięki którym można bezproblemowo chronić swoją przestrzeń roboczą.

Bramy antywłamaniowe do sklepu

Brama antywłamaniowaW przypadku posiadania własnego sklepu w centrum handlowym, magazynu, hangaru lub innego obiektu użyteczności publicznej istnieje konieczność zadbania o bezpieczeństwo swoich produktów albo zapasów. Istnieje wiele metod, którymi można się zainteresować, aczkolwiek najwięcej sensu wydaje się wciąż mieć najbardziej bezpośredni sposób, czyli bezpieczne rolety antywłamaniowe. Opcja ta oczywiście w żaden sposób nie jest niczym nowym i takie rolety są stosowane od wielu lat, aczkolwiek zawsze warto przypomnieć i uświadomić przyszłych właścicieli takich obiektów, że tego typu rozwiązanie nie doczekało się żadnej znaczącej innowacji. To w dalszym ciągu najlepszy sposób, aby skutecznie odgrodzić włamywacza od sklepowego asortymentu. Rolety antywłamaniowe można podzielić na kilka typów, ale wydaje się, że najwięcej sensu ma dzielenie ich ze względu na miejsca, w których mogą się sprawdzić. Istnieją zatem kraty rolowane wykonane z aluminiowych profili.

Brama stalowaŁączy się je poprzecznie w taki sposób, aby nie było problemu z nawijaniem ich na specjalną tubę, na którą nawija się chwilowo zbędny naddatek kraty. Dodatkowa perforacja tworzywa dodatnio wpływa na bezproblemowy przepływ powietrza między wnętrzem sklepu i większą przestrzenią. Rozwiązanie idealne dla małych magazynów, warsztatów, salonów prasowych i kiosków. Drugim typem są również aluminiowe profile jednak dużo węższe. Nie łączy ich się tak, jak w poprzednim typie, a ustawia na krzyż, dzięki czemu nie trzeba już nawiercać w nich żadnych otworów. Powietrze może swobodnie przelatywać w kratkowane otwory. Taka krata doskonale sprawdzi się przy okazji wszelkiego rodzaju sklepów w galeriach handlowych, zwłaszcza sklepów odzieżowych, tam wszak jest najczęściej wykorzystywana – prawdopodobnie przez wzgląd na swoją szerokość, ponieważ pierwszy i drugi tym stanowią dużo węższe rolety.

Ostatni typ jest bardzo zbliżony do pierwszego, jedyną różnicą jest materiał, z jakiego są wykonane profile. Poprzednio była mowa o aluminium, teraz chodzi o ocynkowaną stal – również perforowaną. To rozwiązanie przyda się wszystkim tym, którzy czują potrzebę dodatkowego wzmocnienia swoich rolet, co może nie być bez znaczenia przy niektórych magazynach i warsztatach. Wszystkie z omawianych tu rozwiązań gwarantują jednak wysokie bezpieczeństwo i wygodę w użytkowaniu.