Innowacyjne żaluzje fasadowe

Innowacyjne żaluzje fasadowe

26 października 2018 Architektura miejska 0
żaluzje fasadowe

Wiele osób uwielbia, gdy za oknem jest ciepło i świeci słońce. Jednak kiedy jest go za dużo, a temperatura zaczyna drastycznie wzrastać, powoli zaczyna doskwierać nam upał. Nie zawsze słońce jest przez nas pożądane, czasami staje się wręcz uciążliwe i uniemożliwia wykonywanie swoich obowiązków. Warto skutecznie się przed nim zabezpieczyć. Dlatego na przykład można zdecydować się na rodzaj żaluzji zewnętrznych.

Automatyczne żaluzje fasadowe

żaluzje fasadoweJeżeli zależy nam na tym, by znaleźć odpowiednie żaluzje fasadowe Wrocław słynie z wielu profesjonalnych sklepów w których można je zamówić. Żeby zamówić żaluzje, najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy dokładnie wymierzą okna w celu dobrania idealnych rozmiarów. Kolor to kwestia indywidualna i można wybierać nawet spośród bardzo żywych kolorów. Żaluzje fasadowe idealnie nadają się w przypadku domów pasywnych, w których jest wiele przeszkleń. Szklane fasady świadczą o nowoczesnym stylu i stają się popularne w wielu domach. Jednak z takim rozwiązaniem wiąże się problem nadmiernego naświetlenia. Pomagają przy pracy klimatyzacji, ponieważ dzięki nim wytwarza się bariera termiczna w postaci masy powietrza. Dzięki żaluzjom i klimatyzacji można obniżyć temperaturę pomieszczenia aż o dziesięć stopni przy bardzo wysokich temperaturach.

żaluzje fasadoweMożna dostosować żaluzje według swoich potrzeb i korzystać z możliwości spersonalizowania poziomu przenikania światła. Nie zawsze chcemy całkowicie pozbyć się światła, ponieważ w małych pomieszczeniach powodowałoby to ciemność. Żaluzje sterowane są silniczkiem elektrycznym, a ich obsługa jest niezwykle prosta. Można ustawić sobie otwarcie na 90, lub 180 stopni. Jest też możliwość sterowania ręcznego przez mechanizm korbowy. Istotnym faktem jest możliwość przystosowania żaluzji pod system automatyki pogodowej. Czujniki pozwolą nam na bezobsługowe korzystanie z możliwości żaluzji. System pozwoli na regulację dopływu światła. Automatyka pozwoli też na ochronę żaluzji w przypadku pojawienia się porywistego wiatru. Poza tym, na uwagę zasługuje fakt, że żaluzje są lekkie i nie posiadają skomplikowanej budowy, co pozwoli na szybką instalację.

Montowanie żaluzji można wykonać na trzy sposoby. Można je zamontować na przykład do ramy okiennej, prosto do ściany lub do konstrukcji fasadowej. Warto przemyśleć sprawę wyboru montażu, ponieważ pozwoli nam to oszacować ile zostanie nam miejsca przy ramie okiennej. Wiele osób polega żaluzje ze względu na estetyczny wygląd i fakt, iż odmieniają one wygląd elewacji. Będą pasowały do wielu materiałów elewacyjnych, dlatego można nazwać je uniwersalnymi. Z pewnością nadadzą stylu każdemu domowi.