Mobilny dźwig budowlany

Mobilny dźwig budowlany

27 października 2018 Maszyny i urządzenia 0
Dźwig wieżowy

Prace związane z procesem powstawania konstrukcji i wyposażania obiektów przemysłowych w niezbędne urządzenia, często wiążą się z przenoszeniem bardzo ciężkich elementów. Jeżeli stawiamy niedużą halę lub chcemy zamontować wielkie przeszklenia na wysokich kondygnacjach nie opłaca nam się wynajmować jezdnego dźwigu budowlanego. Często sam koszt sprowadzenia takiego urządzenia będzie przewyższał kwotę, którą zapłacimy za godzinę lub dwie rzeczywistej pracy.

Zalety małych, mobilnych dźwigów budowlanych

DźwigDlatego coraz więcej firm inwestuje w mniejsze, mobilne dźwigi. Koszt zakupienia jezdnego dźwigu samochodowego jest bardzo wysoki. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że powinniśmy zatrudnić operatora, który posiada odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do kierowania i obsługiwania takiego pojazdu. Producenci znaleźli więc alternatywę dla tego rozwiązania. Do swojej oferty dołączyły mobilne małe dzwigi budowlane, które są konstrukcjami samonośnymi. Cały układ sterowniczy takiego urządzenia, jest uproszczony do zwykłego pilota. Operator może więc stać obok, dzięki czemu rozsuwana wieża nie zasłania mu powierzchni roboczej, a wtedy precyzyjne ustawienie danego elementu jest znacznie prostsze. Mobilny dźwig budowlany jest wyposażony w gąsienice, więc może samodzielnie poruszać się po terenie budowy. Jest to duże udogodnienia dla wykonawcy, ponieważ może dowolnie ustawić maszynę i korzystać z niej w bardzo optymalny sposób.

Dźwig wieżowyNiewielkie podnośniki mogą przenosić ciężary aż do czterech ton. Jeżeli więc budujemy niedużą, jednonawową halę produkcyjną, możemy go wykorzystać podczas montażu elementów konstrukcyjnych. Wysięg takiego mobilnego dźwigu jest zależny od tego, z ilu segmentów składa się wysięgnik oraz od obciążenia, jakie przenosi. Producent oferuje urządzenia o maksymalnym wysięgu 12 metrów. Pozwala to na swobodny montaż okien, płyt stropowych lub prefabrykowanych segmentów dachowych w budynkach o wysokości nawet trzech kondygnacji. Ze względu na stosunkowo niewielki ciężar własny takich urządzeń, producent dopuszcza możliwość ustawienia dźwigu bezpośrednio na stropie którejś z kondygnacji, aby mógł być wykorzystywany na poziomie aktualnie odbywających się prac.

Małe i mobilne dźwigi budowlane z pewnością są bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Mogą ułatwić bardzo wiele prac, szczególnie w miejscach, w których brakuje miejsca na rozstawienie dużego podnośnika kołowego. Małe maszyny są zasilane silnikami spalinowymi. Ich maszt oraz cała wieża pracuje przy użyciu osprzętu hydraulicznego, dzięki czemu są w stanie pracować bardzo wydajnie i rzadko ulegają jakimkolwiek awariom.