Energooszczędne instalacje ogrzewania

Energooszczędne instalacje ogrzewania

29 października 2018 Dom 0
instalacje grzewcze

Nowoczesne modele instalacji sanitarnych w znacznym stopniu koncentrują się na obszarach związanych z ekonomią użytkowania, ekologią oraz wdrażaniem rozwiązań z zakresu automatyki oraz inteligentnych systemów zarządzania, dzięki czemu już na etapie projektowym mamy możliwość, aby zadbać o swoje najbliższe środowisko.

Instalacje grzewcze dobrze wykonane

instalacje grzewczeNa jaki rodzaj instalacji najlepiej się zdecydować? Nie ulega wątpliwości, że wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii oraz modeli energooszczędnego budownictwa w znacznym stopniu determinuje trendy w branży instalacyjnej. Prognozowane wzrosty cen energii elektrycznej oraz nowe wytyczne techniczne z zakresu budownictwa określają, że wraz z końcem kolejnej dekady przeciętne zużycie energii pierwotnej na 1m2 powierzchni użytkowej nie powinno przekraczać 75kWh rocznie, w związku z czym obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli systemów ogrzewania, pozwalających na generowanie oszczędności w budżecie domowym wraz z dbałością o środowisko naturalne. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla właścicieli domów jednorodzinnych są pompy ciepła, wykorzystujące działanie medium transportujących takich jak woda, powietrze czy glikol, popularnie znany również jako solanka.

instalacje grzewczeWykorzystanie możliwości technologii geotermalnej za pomocą pomp ciepła umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury w obrębie budynku oraz jednoczesne podgrzewanie wody dla potrzeb gospodarczo- bytowych. Dobrze zaprojektowana instalacja ogrzewania z pompą ciepła może także spełniać niezawodną funkcję klimatyzacyjną w okresie letnim, dzięki czemu w znacznym stopniu wpłyniemy na swój własny komfort oraz samopoczucie. Średni koszt realizacji inwestycji jaką są instalacje grzewcze na Śląsku to około 10 500 zł wraz z pełnym zakresem usług projektowo- montażowych oraz zakupem armatury, a całość instalacji ma szansę nam się zwrócić już po około 5- 7 latach użytkowania. Równie dobrym a za razem ekologicznym rozwiązaniem jest wybór instalacji z kotłem grzewczym, który do procesu wytwarzania ciepła wykorzystuje paliwo gazowe lub gazowo- olejowe. Wyposażone w innowacyjną technologię spalania wewnątrzkomorowego kotły kondensacyjne pozwalają na wyprodukowanie większej ilości ciepła oraz mniejszą o blisko 65% emisję spalin do środowiska.

Nowoczesne instalacje ogrzewania dedykowane są wszystkim tym, którzy cenią sobie możliwość generowania oszczędności oraz zdrowy styl życia poprzez dbałość o swoje najbliższe środowisko. Dzięki inwestycji w tego typu rozwiązania przyczyniamy się zarówno do poprawy efektywności energetycznej w obrębie swojego gospodarstwa domowego oraz poprawy jakości powietrza.