Rodzaje balustrad

Rodzaje balustrad

14 września 2016 Ogrodzenia 0
balustrady

Wygląd zewnętrzny domu stanowi pewnego rodzaju wizytówkę dla każdego domownika, ponieważ jest to pierwszy element, z którym przyjdzie się zmierzyć ewentualnym gościom, odwiedzającym nasze skromne progi.

Balustrady powinny pasować do otoczenia

balustradyWarto więc odpowiednio dobrze rozplanować całą strukturę, aby prezentowała się unikatowo względem pozostałych domostw, a także estetycznie i funkcjonalnie. Projektując piętrowy dom jednorodzinny, zapewne przyjdzie nam rozmyślać nad stworzeniem własnego balkonu, który może posłużyć do mniejszych rodzinnych spotkań, a także umilania sobie samodzielnie wolnego czasu. Jednak sam balkon bez odpowiedniego zabezpieczenia może być niebezpiecznym rozwiązaniem, dlatego stosuje się różnego rodzaju balustrady, które ochraniają osoby przed wypadnięciem. Można je stosować także w wielu innych przypadkach, jak chociażby schody, tarasy, wiadukty itd.

Balustrady mogą zostać wykonane z różnego rodzaju materiałów, które mogą być wykończone w sposób bardziej elegancki lub bardziej praktyczny. Pierwszym, najczęściej używanym materiałem w zastosowaniach gospodarczych i firmowych, jest stal nierdzewna. To ze względu na jej wytrzymałość, prostotę w montażu, oraz odporność na uszkodzenia. Można je często spotkać w formie do własnego montażu, jako systemy balustrad idealnie dopasowane do danego pomieszczenia. Szczególnie w województwie pomorskim można zauważyć, że takie balustrady stosuje się z profili kwadratowych lub z rur okrągłych, odwiedzając chociażby centra handlowe w większych miastach. W takich miejscach można napotkać także balustrady całoszklane, które prezentują się znacznie estetyczniej wewnątrz budynku, niżeli na zewnątrz. Do gospodarstw domowych nie są one najlepszym wyborem, szczególnie jeśli zamierzamy dopasować je do naszego balkonu. Tutaj lepiej wykorzystać balustrady drewniane, które można dopasować odpowiednio kolorystyką do całego budynku. Nie cechują się one jednak taką wytrzymałością jak stal i trzeba je zabezpieczać dodatkowymi środkami przed zjawiskami atmosferycznymi, jednak można je dosyć często odmalowywać, aby przywrócić im początkowy blask. Jeśli największy efekt estetyczny otrzymamy stosując balustrady kute, które mogą prezentować różne kształty. Idealnie wkomponują się one w nasz balkon, jednocześnie go upiększając. Trzeba się jednak dodatkowo liczyć z tym, że to rozwiązanie potrafi być najbardziej kosztowne, w zależności od własnych preferencji.

Decydując się więc na wybór odpowiednich balustrad, musimy zdecydować się, na jakim współczynniku nam najbardziej zależy. Jeśli jest to estetyka, to idealnie sprawdzą się balustrady kute, a chociażby cena przemawia za drewnianymi rozwiązaniami.

Polecamy: http://bud-max.com