Odkurzacze centralne i kamień dekoracyjny

Odkurzacze centralne i kamień dekoracyjny

11 września 2016 Dom 0
Kamień dekoracyjny

Alergia jako choroba cywilizacyjna dotyka coraz większą część społeczeństwa. Chyba nie znajdzie się osoba, która nie miała chociaż styczności z alergikiem.

Kamień dekoracyjny po systemie odkurzania – czy warto?

Jeśli my sami nie cierpimy z tego powodu to znajdzie się przynajmniej jedna osoba w naszym bliskim otoczeniu, która będzie miała taki problem. Dlatego też każdy z nas poszukuje rozwiązań, które będą jak najbardziej optymalne dla każdego. CorKamień dekoracyjnyaz częściej interesujemy się tym, czy jakiś przedmiot nam będzie służył czy wręcz przeciwnie. W kontekście ciekawych rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie alergikom szczególnie dobrze wypadają centralne odkurzacze. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Odkurzając używamy taką samą rurę jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy, przy czym jest ona podłączona do gniazda w ścianie. Zamiast ciągnąć za sobą odkurzacz po prostu przepinamy rurę w inne miejsce. Odprowadzony kurz i brud wędruje systemami rur wbudowanych w ściany aż do jednostki centralnej. Jednostka taka zamontowana jest dla ogólnej wygody w piwnicy lub w garażu. Tak cały brud i kurz jest przesiewany a brudne powietrze wypychane na zewnątrz. Tak więc jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie, zdecydowanie lepsze od odkurzacza wodnego, ponieważ żaden kurz nie ma szans powrócić do obiegu w mieszkaniu. Odkurzacze centralne mają jednak i swoje wady. Do najczęściej powtarzanych należy ciągle jeszcze wysoka cena. Odkurzacz centralny to nadal jest koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Niektórzy starają się obniżyć jak najbardziej koszty decydując się na samodzielną instalację. Montaż odkurzaczy centralnych nie jest jednak łatwy a często gwarancja obowiązuje tylko jeśli centralne odkurzacze zostały zamontowane przez specjalistów. Nie warto więc ryzykować tym bardziej, że montaż jest naprawdę skomplikowany ponieważ wymaga poprowadzenia rur w ścianach budynku. Jest to kolejną wadą tego rozwiązania. Jeśli dopiero jesteśmy na etapie budowy domu montaż nie jest tak kłopotliwy. Jeśli jednak dom już stoi to centralne odkurzacze wymagają skucia ścian. Istnieje jednak łatwe rozwiązanie. Ściany po remoncie bardzo dobrze jest obłożyć kamieniem dekoracyjnym. Szczególnie polecany jest kamień dekoracyjny Kraków. Właściciele starszych modeli do wad odkurzaczy zaliczają również ciężkie i niewygodne rury. Sama rura nie musi być niewygodna jeśli tylko dobrze dobierzemy jej długość. Jeśli natomiast chodzi o wagę to najnowsze modele odkurzaczy centralnych posiadają już lekkie rury, wykonane z materiałów plastikowych.

Odkurzacze centralne oczywiście posiadają pewne wady. Jednak zalety zdecydowanie przewyższają te wady, dlatego warto poważnie rozważyć montaż takiego odkurzacza.