Przebudowa domu drewnianego a garaż

Przebudowa domu drewnianego a garaż

11 kwietnia 2016 Dom 0
przebudowa domu drewnianego

Kiedy budowałam swój dom to nie miałam samochodu, mój mąż też nie. Pracowaliśmy w domu, prowadziliśmy własny biznes internetowy, więc nie musieliśmy nigdzie jeździć.

Przebudowa domu drewnianego była konieczna

przebudowa domu drewnianegoWszystkie sklepy mieliśmy dookoła siebie, a jak trzeba było coś załatwić na mieście to mogliśmy jechać autobusem, albo poprosić kogoś ze znajomych o podwiezienie. Z czasem jednak zaczęło to być dla nas męczące, szczególnie wtedy kiedy urodziło się nam dziecko i trzeba było je zawozić do żłobka i przedszkola. zdecydowaliśmy się na zakup samochodu. Jednak trzeba było go gdzieś postawić. Odśnieżanie samochodu i skrobanie szybek jest kłopotliwe i czasochłonne, więc dobrze jest mieć jakieś zadaszenie. Do tego można by do takiego garażu powstawiać różne ogrodowe rzeczy, żeby się nie niszczyły na zewnątrz. Konieczna była przebudowa domu drewnianego. Nie chcieliśmy kupować żadnego blaszaka, ani też stawiać osobnego budynku. Dzięki temu będziemy mieli przejście z domu do garażu i będziemy mieli o jedną ścianę mniej do budowania. Taki remont domu drewnianego nie bezie prosty, ale na pewno się z tym uporamy. Trzeba będzie wykonać przejście w jednej ścianie, a potem dobudować garaż. Na pewno remonty domów drewnianych są kłopotliwe, ale w końcu lepiej jest się przez moment przemęczyć, ale stawiać samochód w garażu.

Faktycznie, samo dobudowanie garażu nie było tak pracochłonne, jak połączenie go z naszym domem i zrobienie tam przejścia. Teraz jednak mamy własny garaż do wstawiania samochodu, a i kilka niepotrzebnych gratów się tam zmieściło. To była bardzo dobra decyzja.