Jaki kolor paneli podłogowych i drzwi wewnętrznych?

Jaki kolor paneli podłogowych i drzwi wewnętrznych?

3 kwietnia 2016 Podłoga 0
drzwi wewnętrzne chełm

Współczesne trendy wnętrzarskie i budowlane narzucają pewien kanon stylistyczny, który pomaga w stworzeniu spójnego, ciekawego wnętrza. Nie inaczej jest oczywiście, gdy chodzi o wybór podłóg i drzwi do domu. Przyjęło się, że te drugie powinny być w stonowanych kolorach, natomiast te pierwsze pozwalają na puszczenie wodzy fantazji.

Kolor drzwi wewnętrznych to trudny wybór

drzwi wewnętrzne chełmNajmodniejsze zawsze są wszystkie odcienie drewna oraz jego faktura, od bardzo jasnej sosny, przez ciepłe drewno olchowe, po odcienie egzotyczne, jak czerwonawy mahoń czy też ciemnobrązowy, bliski czerni palisander lub heban. Łatwo dobrać z nich odcienie pasujące do siebie, więc zarówno panele podłogowe jak i drzwi mogą zostać dobrze ze sobą skomponowane. Trend ten dotyczy nie tylko drzwi wewnętrzne chełm w całym domu, ale łapią się na niego także drzwi zewnętrzne, choć one częściej rządzą się swoimi prawami. Przeważnie są ciemne, a by mniej było na nich widać zabrudzenia, bez względu na to, jaki kolor podłóg i drzwi dominuje we wnętrzu. Największą popularnością cieszą się oczywiście drzwi drewniane, ale również drzwi metalowe mają szerokie i stal rosnące grono zwolenników, nawet jeśli montaż drzwi z metalu przysparza więcej trudności niż w przypadku tych z innego materiału. Warto jednak wybrać dobre, nie tylko wizualnie, aby dobrze chroniły nasz dom przed dostępem obcych ludzi i złodziei. Na szczęście drzwi wewnątrz nie muszą spełniać takich funkcji i łatwiej je dobrać do paneli. Montaż paneli podłogowych przebiega bardzo szybko i sprawnie. To dobry sposób na szybkie położenie posadzek, ponieważ nie sprawia żadnych trudności. Przeważnie sam dobór odpowiedniego koloru w sklepie lub w internecie zajmuje więcej czasu, niż ich późniejsze ułożenie w domu lub mieszkaniu.

Jak wspomniano wyżej, najmodniejsze dla drzwi i paneli są kolory i faktura drewna, inne zdarzają się stosunkowo rzadko. Drewno to klasyczne, ciepłe rozwiązanie, bardzo atrakcyjne wizualnie, dlatego nic dziwnego, że cieszy się niegasnącą popularnością wśród wszystkich klientów.