Projektant wnętrz radzi – tekstylia we wnętrzach

Projektant wnętrz radzi – tekstylia we wnętrzach

6 grudnia 2016 Wystrój wnętrz 0
projektant wnętrz

Posiadanie stylowego mieszkania, które będzie zachwycało już na pierwszy rzut oka jest niezwykle ważne. Przede wszystkim dlatego, że w takich pomieszczeniach, które nam się podobają i w pewnym stopniu nas odzwierciedlają czujemy się znacznie lepiej. Wiele osób decyduje się aby wraz ze zmieniającymi się porami roku nieco zmienić wystrój.

Projektant wnętrz zna się na aranżacjach wnętrz

projektant wnętrzGdy nadchodzi wiosna zdecydowanie lepiej jest posiadać dużo zieleni, a także koloru żółtego. Latem panuje pełna dowolność – natura, która już urodziła się do życia posiada szeroką paletę barw i nie ma sensu się ograniczać. Jesienią natomiast równie często powraca się do odcieni czerwieni – króluje bordo, krwista czerwień, brązy i pomarańcze. Zimą jest podobnie, chociaż dochodzą kolory ciemniejsze – szarości oraz czernie aby podkreślić stagnacje jaka nadchodzi w tym czasie. Projektowanie wnętrz w zależności od pory roku wymaga także wymiany tekstyliów. Latem będą to tkaniny zdecydowanie lekkie – pojawiać się będą na kanapach, fotelach w żywych barwach. Dodatkowo w dotyku będą gładkie. Swoją rolę świetnie odegrają w pokoju dziennym a także sypialni, gdzie architektura wnętrz ma za zadanie pobudzić nas porankiem do życia.

To niezwykle ważne, bowiem od tego zależeć będzie nasze samopoczucie na cały dzień. Sprawdzony projektant wnętrz z Wrocławia doradza także aby razem z porą roku zmieniać pościel do sypialni. Zdecydowanie lepiej śpi się pod jasna kołdrą latem, natomiast pod ciemniejszymi zimą i jesienią. Zależy to przede wszystkim od naszej psychiki – człowiek pewne zachowania ma zaprogramowane w głowie. Wygląd wnętrz ma zdecydowany wpływ na to jak się w nich czujemy. Latem także aranżacja wnętrz powinna opierać się na naturalnych tekstyliach z dużą ilością wzorów – najczęściej występują kwiaty, duża ilość zieleni. Jesienią i zimą natomiast architekt wnętrz poleca zdecydowanie się na nieco bardziej szorstkie tekstylia z dużą ilością ozdobników naszytych. W taki sposób tworzą one pewnego rodzaju obraz i są niezwykle piękne, efektywne i modne. Nie oznacza to jednak, że musimy ograniczać się do ciemnych barw.

Są osoby, które potrafią i jasne kolory dopasować do chłodnej aury. We Wrocławiu można na przykład kupić pościel w odcieniach szarości z białymi nadrukami ogromnych płatków śniegu. Wszystko utrzymane jest w klasycznej kolorystyce, pasuje wzór. Sypialnia dzięki temu jest rozświetlona a człowiek śpiący pod taką pościelą ma bajeczne sny. Podobne zasady panują w pokoju dziecięcym. Różnią się tylko barwami jakie znajdują się na pościeli z ulubionym bohaterem.