Praca projektanta wnętrz, a dekoratora

Praca projektanta wnętrz, a dekoratora

7 maja 2017 Wystrój wnętrz 0
projektant wnętrz

Rynek pracy dla architekta wnętrz wiąże się przede wszystkim z architekturą oraz rynkiem budowlanym. W przeciągu ostatnich lat Polska zmieniła się jeden wielki plac budowy. Realizowane jest wiele projektów wiążących się z restrukturyzacją oraz odnową, a także powstawianiem wciąż nowych budynków, jak i pomieszczeń.

Projektant wnętrz i odnowa pokoju

projektant wnętrz Nowo powstałe osiedla mieszkaniowe, jak i budynki biurowe oraz centra handlowe potrzebują projektu aranżacji. Ich coraz większa liczba jest zatrważająca, a projektanci wnętrz mają wiele pracy związanej z wystrojem wnętrz. Projektant wnętrz inaczej zwany również architektem zajmuje się przede wszystkim opracowywaniem projektu plastycznego danych wnętrz. Poza tym architekt projektuje także małe formy architektury, jak i przestrzeni wizualnej. Wnętrza zaprojektowane przez profesjonalnego architekta wnętrz powinny być wygodne i estetyczne, jak również zawierać wszelkie element funkcjonalne, których design pasować będzie do całej reszty zaplanowanej kompozycji. Realizacja projektu polega na wykonaniu wielu etapów poszczególnych prac remontowych i aranżacyjnych. Projektant poza tym, iż powinien posiadać poczucie estetyki oraz stylu, powinien być również wrażliwy na piękno jakie go otacza, jak i cechować cię szeroką wyobraźnią. Oprócz tego, architekt musi również bezbłędnie określać rozmieszczenie danych elementów wystroju, jak i specyfiką miejsca, które będzie projektować. Plan powstaje zazwyczaj w wyobraźni projektanta, a dopiero później zostaje on przerysowany na papier. Projektant jest także osobą, która doskonale rozumie oczekiwania oraz upodobania swoich klientów. Do wszelkich zleceń powinien podchodzić on indywidualnie i dopasowywać wybraną stylistykę do charakteru właścicieli.

projektant wnętrz Doby, a także profesjonalny projektant wnętrz często przygotowuje wiele projektów, po to, aby zleceniodawca mógł bez problemu wybrać ten, który w największym stopniu odpowiada jego oczekiwaniom. Architekt poza szczegółowym wymierzeniem pomieszczeń, wykonaniem projektu aranżacji oraz wyliczeniu kosztów realizacji staje się częścią domu, jaki urządza. Dlatego niemiernie ważne jest, aby wybrać do tego celu odpowiednią osobę, która wykaże się zrozumieniem i empatią. Doskonały projektant wszelkie decyzje podejmuje wraz z właścicielami domu lub mieszkania, niezalezienie czy powierzyli mu pracę nad wystrojem wnętrza całkowicie, czy są nadgorliwi i pragną wiedzieć o wszystkich szczegółach zawartych w projekcie. Nie należy jednak mylić projektanta wnętrz z dekoratorem. Dekoratorem zostać mogą osoby, które interesują się wystrojem wnętrz. Do wykonywania tego zawodu nie wymagana są studia, ani licencje. Projektant może być dekoratorem, jednak nigdy odwrotnie. Projektant w przeciwieństwie do dekoratora oprócz wykształcenia i posiadania certyfikatów zajmuje się również doborem takich elementów stroju, aby pełniły one funkcje akustyczną, były bezpieczne dla środowiska.

Jak i osób mieszkających w danym pomieszczeniu lub budynku oraz aby wszystko były funkcjonalne. Dekorator natomiast dobierze jedynie kolorystykę, stylistykę oraz teksturę pokryć ściennych i obić tapicerowanych.