Parawany, gabloty i inne elementy ekspozycji

Parawany, gabloty i inne elementy ekspozycji

15 września 2023 Usługi 0
parawany ekspozycyjne

Właściwa ekspozycja treści w szkole, muzeum, czy firmie nie jest prosta ani łatwa. Większość osób przechodzi koło plakatów, czy obwieszczeń nawet nie zwracając na nie uwagi, chyba że akurat czekają w kolejce, nie mają co robić i rozglądają się po bokach. Przez to wiele informacji nie dociera do klientów, uczniów, czy uczestników spotkań.

Jak zatem zaprezentować treści w sposób ciekawy i widoczny?

stylowe parawany ekspozycyjneMożna wykorzystać do tego celu stylowe parawany ekspozycyjne. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim są mobilne – łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce i chować do magazynu kiedy nie będą już potrzebne. Jednocześnie są trwałe i stabilne, więc nie ma obaw, że będą się przewracać. Ze względu na swoją wielkość nie można ich nie zobaczyć. Zwykle parawan składa się z trzech części, choć zdarzają się i większe modele. Zwykle ma on części w kształcie wąskiego prostokątna i ścianki o ciemnym kolorze np. brązowym lub granatowym. Parawan jest łamany, to znaczy, że po złożeniu zajmuje tyle miejsca co jedno z przęseł, a dwa, że można je ustawiać nie tylko w jednej linii, ale także w kształt zygzaka. Co więcej, informacje na parawanie można umieszczać dwustronnie, zatem może on stanąć nawet na środku pomieszczenia.

parawany ekspozycyjnePrzywiesza się na nim plakaty, zdjęcia, obwieszczenia, czy grafiki. Inną opcją ekspozycyjną są gabloty. U do wyboru mamy wiele doskonałych modeli. Łączy je to że mają ścianki albo wykonane ze szkła, albo z tworzywa sztucznego, takiego jak poliwęglan. Zawsze są przeźroczyste. Do wyboru są gabloty wiszące, jak i stojące – przypominające małe stoliczki. Są one idealne do prezentowania różnych eksponatów w muzeach, galeriach i innych placówkach kulturalnych. Dzięki temu, że są one ,,pod szkłem” to są chronione przed zabrudzeniami, czy uszkodzeniami mechanicznymi, jak również osoby niepowołane nie sięgną po nie – zwykle gablota jest zamykana na kluczyk. Warto wspomnieć o tym, że do prezentacji treści wykorzystuje się także tablice korkowe, roll-upy, tryptyki ścienne, ścianki muzealne, czy stojaki reklamowe. Wszystko zależy od tego ile informacji na być prezentowanych i w jakiej przestrzeni.

Podsumowując, jest wiele opcji prezentacji treści w muzeach, szkołach, galeriach i innych instytucjach. Wykorzystuje się do tego parawany ekspozycyjne, przeszklone gabloty stojące, jak również tablice, ścianki i wiele innych. Takie produkty są wytrzymałe oraz solidne, także kupuje się je tylko raz na wiele lat, mimo iż będą wielokrotnie wykorzystywane przy różnych okazjach.