Odkurzacz przeznaczony do prac w warsztacie

Odkurzacz przeznaczony do prac w warsztacie

17 marca 2019 Przemysł 0
odkurzacz warsztatowy

Posiadanie porządku w warsztacie jest jedną z wielu rzeczy, która decyduje o posiadaniu klientów. Standardowe urządzenia sprzątające występujące w każdym gospodarstwie domowym nie byłyby w stanie sprostać wyzwaniu i bardzo szybko mogłyby ulec zniszczeniu, Dlatego niezbędne jest używanie wyspecjalizowanych urządzeń przystosowanych do pracy w ciężkich warunkach.

Odkurzacz musi być wydajny

 odkurzacz warsztatowyDzięki posiadaniu ogromnej siły ssącej są w stanie uprzątnąć ogromne ilości brudu w bardzo krótkim czasie. Urządzenia odpowiedzialne za utrzymywanie stałego porządku w warsztatach przystosowane są do zassania materiałów sypkich oraz mokrych. Jednak należy przestrzegać bardzo ważnej zasady nigdy nie wolno zasysać dwóch rodzajów zabrudzeń jednocześnie, a same płyny nie mogą być w żaden sposób łatwopalne. Uniwersalny odkurzacz warsztatowy bez wątpienia jest dużo bardziej wydajny niż standardowy odkurzacz wykorzystywany w każdym gospodarstwie domowym. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim posiadanie silnika o ogromnej mocy ssącej. W tego typu przemysłowych odkurzaczach producenci zrezygnowali ze standardowych worków które trzeba by było bardzo często wymieniać. W ich miejsce montowane są specjalne filtry dzięki którym uniwersalny odkurzacz warsztatowy jest w stanie pracować znacznie dłużej.

 odkurzacz warsztatowyNależy wspomnieć, że przed rozpoczęciem zasysania materiałów płynnych należy wyciągnąć wcześniej wspomniany filtr, a na jego miejscu zamontować specjalną piankę której zadaniem będzie pochłanianie sprzątanego płynu. Dodatkowo zabezpieczy zamontowaną w urządzeniu elektronikę.Obudowa odkurzaczy warsztatowych musi być wykonana z materiałów wysoce odpornych na zarysowania oraz uszkodzenia. Obsługa odkurzacza jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. Standardowym wyposażeniem takiego odkurzacza są kółka zamontowane na spodzie urządzenia. Ich podstawowym zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie poruszania z odkurzaczem po dużych halach produkcyjnych. Specjalny czujnik zamontowany w komorze zbierającej zanieczyszczenia w momencie gdy zostanie ona zapełniona automatycznie wyłączy urządzenie i poinformuje o przepełnieniu.

Podsumowując w przypadku gdy prowadzimy jakikolwiek warsztat odkurzacz warsztatowy jest obowiązkowym wyposażeniem. Dzięki niemu będziemy mogli zachować maksymalną czystość oraz bezpieczeństwo pracy. Jest to inwestycja, która z pewnością bardzo szybko się zwróci. Ceny takich urządzeń są zróżnicowane i zależne przede wszystkim od mocy zamontowanego silnika oraz pojemności zbiornika na zanieczyszczenia,