Pomysłowa aranżacja wnętrza lokalu

Pomysłowa aranżacja wnętrza lokalu

27 lutego 2019 Usługi 0
architekt wnętrz

Praca architekta wnętrz to nie tylko adaptacja przestrzeni w budownictwie mieszkalnym, biur czy obiektów administracji publicznej. Z pomocy doświadczonego projektanta coraz częściej i chętniej korzystają także właściciele lokali usług gastronomicznych. Intrygujący, estetyczny wystrój oraz koncepcja lokalu powinny ściśle iść ze sobą w parze, dlatego w procesie projektowania niesamowicie pomocny może okazać się np. profil klienta, do którego będziemy kierować swoją ofertę.

Architekt zadba o komfort

architekt wnętrzKluby taneczne, restauracje czy nowe miejsca powstające na gastronomicznej mapie miast coraz częściej decydują się na wdrożenie tzw. motywów przewodnich. Inspiracji może być mnóstwo- w zależności od karty serwowanych dań czy filozofii lokalu opartej np. na tematyce muzycznej (rock, jazz) lub grup subkulturowych takich jak motocykliści. Ciekawym a za razem intrygującym przykładem może być np. rosyjska kawiarnia, popularnie nazywana prezydencką, gdzie motywem przewodnim jest postać samego prezydenta, jego życie oraz działalność na przestrzeni lat. Obecnie dużą popularnością w projektach wnętrz lokali gastronomicznych cieszy się reinterpretacja stylu industrialnego- miedziane lampy, żelazne, geometryczne konstrukcje drewnianych stołów przełamują puchowe poduszki i koce. Optyczne powiększenie wnętrza z powodzeniem uzyskamy poprzez wdrożenie do projektu luster, które możemy oprawić w ciekawe, antyczne ramy oraz ciekawych grafik, które również umieścimy w obramowaniach.

architekt wnętrzProfesjonalny i doświadczony architekt wnętrz to także świetny psycholog, który potrafi zadbać o komfort nawet najbardziej wymagającego gościa lokalu. Projektując wnętrze dla lokalu gastronomicznego warto również zadbać o poczucie intymności dla odwiedzających klientów- funkcjonalnym a za razem nie ujmującym przestrzeni rozwiązaniem może być oddzielenie stolików lekką, drewnianą konstrukcją lub żaluzjami, które dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu instalacji oświetlenie pozwoli zbudować niepowtarzalny klimat danego miejsca. Uwagę oraz sympatię gości zapewni nam także interesujący projekt sufitu- instalacje napinane, imitujące niebo w nocy to świetne rozwiązanie, które pozwoli na organizację świetnych imprez, a także sprawi, że być może będzie to wspaniałe miejsce na organizację niezapomnianych randek.

Średnie ceny związane z pomocą architekta wnętrz lokalu uzależnione są od zastosowanie konkretnych rozwiązań technologicznych oraz adaptowanego metrażu. Pamiętajmy jednak, że wystrój miejsca jest jego najlepszą wizytówką, pozwalającą na budowanie pozycji na rynku.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/