Nowoczesne i modne wnętrze z pomocą projektanta

Nowoczesne i modne wnętrze z pomocą projektanta

21 czerwca 2017 Wystrój wnętrz 0
projektowanie wnętrz

Coraz częściej podczas urządzania wnętrza domu albo mieszkania czy też przy planowaniu generalnego remontu inwestorzy decydują się na pomoc profesjonalistów, którzy zajmują się tym tematem zawodowo.

Projektowanie wnętrz wymaga doświadczenia

projektowanie wnętrzNiektórzy mogą widzieć to jako kosztowną usługę, jednak nie da się zaprzeczyć, iż pomoc fachowca jest nieoceniona i pomaga w stworzeniu naprawdę wyjątkowego i zachęcającego miejsca. Docenia to coraz szersze grono osób. Dlaczego? Otóż doświadczony projektant nie będzie miał problemu, aby zaprojektować funkcjonalne wnętrze, a wszelkie niedogodności, jak niewymiarowa przestrzeń, bardzo wysokie sufity i tak dalej zostaną zniwelowane. Czasem projektant zaproponuje odmienny układ wnętrza, przesunięcie ścianek działowych albo całkowite ich usunięcie. Sprzyja to stworzeniu przestronnego, jasnego wnętrza, pełnego naturalnego światła, co jest jednym z ważniejszych punktów we współczesnym projektowaniu wnętrz. Pomoc projektanta jest szczególnie przydatna w tak zwanych problematycznych miejscach, jak kuchnia i łazienka, które muszą zostać doskonale zorganizowane, aby były nie tylko ładne i modne, ale przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne, łatwe do utrzymania w czystości, dopasowane do warunków podwyższonej wilgoci powietrza, a przy tym również aby odpowiadały potrzebom i nawykom domowników.

projektowanie wnętrzPołączenie tych wszystkich cech w jednym projekcie nieraz wymaga naprawdę dużego doświadczenia i wysokiej dawki wyobraźni. Poza ogólną ergonomią i praktycznością, profesjonalne projektowanie wnętrz pozwala także na stworzenie wnętrza, które odpowiada gustowi i potrzebom estetycznym mieszkańców. Dla jednych ideałem jest nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, inni cenią sobie klasykę i naturalne barwy i dekoracje, a jeszcze inni mają ochotę na eksperymenty. Nawet jeśli komuś podobają się katalogowe wnętrza, nie znaczy to jeszcze, że będą one odpowiednie dla jego domu, gdyby przenieść je tam żywcem – takie projekty wymagają odpowiedniej adaptacji, aby były nie tylko ładne, ale też funkcjonalne. Wnętrze z katalogu to raczej inspiracja niż instrukcja, o czym każdy projektant nie pozwoli zapomnieć swoim klientom. Każdy z nich ma swoje indywidualne potrzeby, o które należy dobrze zadbać.

Może być to odpowiednia wysokość szafek, blatów i półek, ułatwienia do poruszania się pod domu, wykorzystywanie tylko określonych kolorów, ponieważ klient nie lubi pewnych odcieni i tak dalej. Samodzielne stworzenie dobrego projektu jest trudne i czasochłonne, dlatego pomoc specjalisty jest tak bardzo doceniania.