Historia mebli – meble na wymiar

Historia mebli – meble na wymiar

2 lipca 2017 Wystrój wnętrz 0
meble na wymiar

Drewno oraz meble z niego wykonane towarzyszą nam już od wielu pokoleń, jak i wielu wieków. Jednakże geneza mebli jest zupełnie inna. Pierwsze meble pojawiły się w okresie neolitu na terenach współczesnej Szkocji.

Meble na wymiar najwyższej jakości

meble na wymiarByły one wtedy wykonywane najczęściej z kamienia. Wszelkie domy wyposażone były w kredensy, szafy oraz łózka, a także meble wypoczynkowe. W czasach starożytnych meble wykonywało się już głównie z drewna oraz marmury bądź żelaza. Techniki były z pewnością inne, jednakże materiały te wykorzystuje się do dziś. Piąty wiek charakteryzował się sztuką bizantyjską. To właśnie w tym okresie zaczęto produkować wyposażenie mieszkań i domów z tkanin, a także ozdabiać je w mozaiki oraz dekoracyjne ornamenty. Ozdabiane mebli jednakże nie trwało długo, ponieważ wraz z nadejściem epoki romańskiej, której głównymi cechami były prostota i prymitywizm zaczęto właśnie w taki sposób wykonywać meble. Dekoracyjność powróciła dopiero z nadejściem gotyku. Od tego czasu drewno zagościło do przemysłu meblarskiego już na stałe. W szesnastym wieku zaczęto produkować meble podobne do tych dostępnych dziś, z dużą ilością półek, szuflad, a także przegródek. Umeblowanie zaczęto również zdobić skórą i aksamitem, który popularny jest w dzisiejszy stylu glamour. Meble drewniane od zawsze kojarzyły się z elegancją i trwałością, gościły one na dworach królewskich i w zamożnych komnatach, a także w ubogich domach.

meble na wymiarTak dzieje się do dziś, istnieje wiele mebli wysokogatunkowych charakteryzujących się dość wysoką ceną, która adekwatna jest do ich wykonania, jak również wykorzystanych materiałów. Produkowane są one najczęściej z litego, solidnego drewna, natomiast tańsze odpowiedniki wykonuje się masowo z płyt wiórowych lub sklejek. Takie meble są mniej trwałe lecz o wiele bardziej dostępne. Lubin – meble drewniane na wymiar. Miasto to charakteryzuje się wyrobem mebli wysokiej jakości, przypominających te, o których mowa była na samym początku. Meble z tradycjami, respektujące dawne techniki wykonywania są popularne ze względu na funkcjonalność i swój wygląd. Meble na wymiar są doskonałą alternatywą dla osób mieszkających w nieustawnych mieszkaniach oraz w domach o małym metrażu bądź tych, w których występują aneksy kuchenne. Takie rozwiązania są także dedykowane osobom, pragnącym połączyć dużą powierzchnię przechowywania z estetycznym wyglądem zabudowy meblowej. Zakłady stolarskie wykonujące umeblowanie według indywidualnie dostawanych wymiarów pomieszczeń dla klientów produkują meble zarówno do sypialni, salonu oraz kuchni, jak również biur i łazienek.

Meble na wymiar umożliwiają dostosowanie ich do istniejących już warunków oraz do urządzeń sanitarnych, a także mechanicznych, jakimi są na przykład toaleta czy pralka.