Na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika tapicerowanego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika tapicerowanego?

2 lipca 2018 Wystrój wnętrz 0
narożniki tapicerowane

Narożniki to niezwykle popularne meble tapicerowane, wybierane równie chętnie przez samych domowników, jak i projektantów wnętrz. Trudno się temu dziwić – ciekawe pod względem stylistycznym, jednocześnie zapewniają niezwykły komfort wypoczynku. Niemniej by być w pełni zadowolonym z tego rozwiązania trzeba je odpowiednio dobrać do własnych potrzeb.

Narożniki nie zabierają dużo przestrzeni

narożniki tapicerowaneCo zatem powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze? Istotnych czynników, o których powinniśmy pamiętać, jest kilka. Na początku wymiary, choć panuje przekonanie, że narożniki to rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w dużych wnętrzach to i do mniejszych pomieszczeń może udać się znaleźć bardzo funkcjonalny model. Niemniej musimy pamiętać o tym, że przestrzeń jaką zajmują narożniki jest dużo większa – jest to związane z ich budową w kształcie litery L. Przez to w mniejszych wnętrzach narożniki tapicerowane powinniśmy ustawiać przylegle do jednej ściany, tak by nie zabierały przestrzeni w pokoju. Odpowiednio ustawione mogą jednak okazać się o wiele bardziej praktyczne niż tradycyjne kanapy. Sam wymiar, jak i uwzględnianie ich konstrukcji to jednak tylko jeden z elementów, na który musimy zwrócić uwagę przy wyborze. W przypadku narożników tapicerowanych, tak jak i w przypadku innych mebli tapicerowanych bardzo ważne jest to by odpowiednio dobrać rodzaj obicia.

narożniki tapicerowaneBynajmniej nie chodzi tu o estetykę, bo ta pozostaje kwestią indywidualną, należy jednak mieć świadomość, że materiałów obiciowych jest wiele i nie wszystkie z nich sprawdzają się równie dobrze w każdych warunkach. Dlatego nim przejdziemy do wyboru tkaniny obiciowej powinniśmy jasno określić to jakie zadania musi ona spełniać – dla przykładu, jeśli w domu są dzieci warto szukać materiałów odpornych na zalania, jeśli natomiast mamy zwierzęta ważne jest to by tkanina była wytrzymała – odporna na rozdarcia, jak i łatwa do utrzymania w czystości (tak by zbieranie sierści nie sprawiało większych trudności). Sami zwykle nie mamy dość dużej wiedzy by określić, który materiał spełni nasze potrzeby, dlatego warto o to dopytać w sklepie. Pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrana tkanina nie tylko sprawi, że narożnik będzie bardziej estetyczny, ale także zagwarantuje jego większą trwałość i tym samym komfort użytkowania.

Co do pozostałych elementów, które warto wziąć pod uwagę – to warto tu wymienić komfort siedzenia, czyli to czy wszystkie elementy narożnika zostały zaprojektowane ergonomiczne oraz jego funkcjonalność – czy posiada on schowek, funkcje rozkładania itd. Mając na uwadze wszystkie te elementy bez większych trudności dobierzemy rozwiązanie z którego będziemy zadowoleni i to przez długie lata.