Nowe technologie – druk UV na szkle

Nowe technologie – druk UV na szkle

2 lipca 2018 Usługi 0
drukowanie uv w gdańsku na szkle

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że każdego dnia pojawiają się coraz nowsze możliwości techniczne. Nie omija to żadnej branży. Wystarczy spojrzeć chociażby na branżę poligraficzną. Istnieje wiele metod druku i to, co wydawało się niemożliwe dwadzieścia lat temu, dzisiaj jest codziennością. Jak na przykład wykorzystywanie druku UV do wykonywania grafik na szkle.

Czym cechuje się druk UV na szkle?

drukowanie uv w gdańsku na szkleDo tego konieczne jest zastosowanie specjalnego urządzenia – plotera UV. W zależności od specyfikacji technicznej, urządzenie to może drukować na materiałach do określonej grubości – na przykład 10 cm i każdy wydruk zachowuje idealną, fotograficzną jakość. Kolory są zawsze piękne i żywe, ponieważ do poddruku wykorzystuje się biały atrament. W ten sposób możemy ozdobić dowolny element wykonany ze szkła, niezależnie od jego wielkości – mogą to być na przykład szklanki, jak też panele szklane. Światło UV służy do utrwalenia wydruku, dzięki czemu staje się on właściwie niezmywalny i utrzymuje się na miejscu przez długie lata eksploatacji. W dodatku zastosowanie plotera do druku na szkle sprawia, iż produkt może być użyty natychmiastowo – nie ma konieczności wypalania czy laminowania, co ma miejsce przy innych technikach wykonywania nadruku na takim materiale jak szkło.

drukowanie uv w gdańsku na szkleDrukowanie UV w Gdańsku na szkle to usługa dostępna obecnie w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Może więc z tego rozwiązania skorzystać każdy, komu zależy na pięknej szklanej dekoracji do domu. Tak naprawdę drukarz bowiem nie ma wiele roboty, wszystko bowiem należy do maszyny. Ploter do druku UV powinien być nowoczesny i posiadać wiele ważnych funkcjonalności. Jedną z nich jest wykonywanie automatycznego pomiaru grubości materiału, dzięki czemu można wyregulować wysokość karetki plotera i dostosować ją do elementu, na którym chcemy drukować. Bardzo ważny jest też mechaniczny system pozycjonowania arkuszy, dzięki któremu nadruk zawsze znajdzie się dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy – i zawsze będzie wykonany prosto. Drukowanie UV na szkle to technologia, która właściwie nie ma żadnych wad. I stąd właśnie wynika jej popularność.

Nie tylko w gdańskich drukarniach proponują nam tę usługę w atrakcyjnych cenach – z pewnością w innych miastach również możemy z niej korzystać i także nie zapłacimy za to nie wiadomo jakich pieniędzy. Możemy więc bez przeszkód zdecydować się na takie rozwiązanie. Być może chcemy zrobić dla kogoś wyjątkowy prezent od serca? Personalizowany nadruk na jakimś szklanym elemencie będzie z pewnością doskonałym wyborem.