Co warto wiedzieć o ocieplaniu poddasza

Co warto wiedzieć o ocieplaniu poddasza

1 lipca 2018 Dom 0
ocieplanie poddasza

Każdy, kto buduje dom, dobrze wie, ile uwagi należy poświęcić wykonaniu prawidłowej izolacji termicznej ścian, poddasza oraz dachu. Jest to bardzo ważne, gdyż szczelne ocieplenie pozwala ograniczyć uciekanie ciepła. Szacuje się, że przez sam dach możemy tracić około 10 do nawet 25% ciepłego powietrza w domu.

Ocieplanie poddasza przez dobrą ekipę

ocieplanie poddaszaAby więc nie zdziwić się wysokimi rachunkami za ogrzewanie, gdy tylko nadejdzie zima, lepiej wcześniej zadbać o dokładne ocieplanie poddasza Gorzów jest miastem, w którym takie usługi oferuje każda ekipa budowlano-remontowa, w dodatku w korzystnych cenach. W województwie lubuskim ceny są bowiem naprawdę niskie – z wielu lubuskich miejscowości blisko jest do Niemiec, w związku z tym usługi polskich ekip budowlanych zamawiają także nasi sąsiedzi zza Odry. Dzięki niskim cenom, gorzowskie ekipy budowlane nie mogą narzekać na brak klientów z obu stron rzeki. Dlatego nie powinna nas dziwić niska cena za ocieplanie poddasza. Takie prace ekipy wykonują na co dzień, możemy być więc pewni profesjonalizmu przeprowadzanych robót. Profesjonalizm ten jest niezwykle ważny w przypadku poddasza. Już samo nieprawidłowe położenie materiału ociepleniowego będzie negatywnie wpływać na budynek, nie tylko ze względu na uciekanie ciepła, ale też na zawilgocenie obiektu.

ocieplanie poddaszaPrzystępując do ocieplania poddasza, należy więc dobrze zastanowić się nad doborem najlepszego materiału ociepleniowego. Obecnie dużą popularnością cieszy się pianka PUR, którą poleca się wykorzystywać w stosunkowo nowej metodzie, jaką jest metoda natryskowa. Pianka PUR ma przewagę nad innymi materiałami, ponieważ bez problemu potrafi uszczelnić każdy zakamarek. Pęcznieje ona dopiero po rozpyleniu na danej powierzchni, dlatego możemy ją „wcisnąć” nawet w najmniejszą szczelinę. W ten sposób nie ma żadnej możliwości, aby powstały jakiekolwiek mostki termiczne. Pianka PUR zyskuje więc zdecydowaną przewagę nad styropianem czy wełną mineralną. Ich arkusze musimy łączyć, więc nie zawsze mamy pewność, iż zrobimy to w sposób całkowicie dokładny, być może nie zauważymy jakiejś szczeliny. W przypadku ocieplania poddasza metodą natryskową takie obawy nie istnieją.

W dodatku istnieje jeszcze jedna bardzo ważna korzyść, która przemawia za ocieplaniem pianką PUR. Chodzi tutaj o małą czasochłonność pracy. Posiadając specjalistyczny sprzęt, gorzowska ekipa budowlano-remontowa uwija się naprawdę szybko z wykonaniem takiego ocieplenia poddasza. Jeżeli zależy nam na czasie i szybkich efektach – jest to z pewnością doskonała opcja dla nas.