Kamery IP a bezpieczeństwo

Kamery IP a bezpieczeństwo

29 września 2018 Oświetlenie 0
kamery ip

Bezpieczeństwo jest ważne dla każdego z nas, gdziekolwiek by się nie znajdował. Szczególnie jednak w domu i w miejscu pracy możemy znaleźć różnorodne rozwiązania mające poprawić ochronę przed włamywaczami i złodziejami. Dom jest naszą ostoją, miejscem pobytu naszej rodziny, więc staramy się ją chronić.

Szerokokątna kamera monitoringu

kamery ipW sklepie czy magazynie powodu są bardziej prozaiczne. Trzeba się zabezpieczać przed kradzieżą towarów. Właśnie dlatego tak popularne są kamery ip z Białegostoku. Jak wygląda i co nam daje taka kamera? Co ją wyróżnia na tle innych? Kamera ip pozwala na śledzenie wydarzeń w czasie rzeczywistym. Tak jak standardowa kamera przesyła obraz do miejsca gdzie siedzą ochroniarze, by mogli na bieżąco monitorować sytuację. Kamera ma własny adres i protokół IP, nie musi być też mieć podłączenia z żadnym komputerem. Można ją umieszczać w dowolnych miejscach, co na pewno ułatwia prace instalacyjne. Czym powinno się kierować przy wyborze kamery? Jak je rozmieszczać, ile ich potrzeba? Na pewno im większa powierzchnia do ochrony tym więcej kamer musi tam być. To wiąże się z dużymi kosztami, więc często kamery znajdują się w miejscach strategicznych. Są to wejścia, drzwi do magazynu, czy kasy sklepowe. W przypadku gdy na ochranianym miejscu znajdują się towary luksusowe i drogie to warto skierować kamery ip właśnie na takie produkty.

kamery ipOne pewnie będą najbardziej łakomym kąskiem dla złodziei, więc wymagają monitoringu. Dobra kamera powinna mieć przede wszystkim szeroki kąt nagrywania. Im większy, tym lepiej. Wtedy można na tym samym obszarze umieścić mniej kamer, a mimo to będą one nagrywały materiał z takiej samej powierzchni pomieszczenia. Kamera IP musi być również niezawodna i odporna na uszkodzenia. To nie tylko kwestie awarii, ale również ochrona przed czynnikami atmosferycznymi (jeśli kamera znajduje się na zewnątrz budynku), jak również przed uszkodzeniami mechanicznymi, na przykład próbą rozbicia jej przez włamywacza. Warto zaznaczyć, że nowoczesne kamery ip dają nam wiele możliwości. Nie tylko obraz może być przesyłany do pokoju ochrony, ale także na laptopy, tablety i telefony komórkowe. Ochroniarz może krążyć po sklepie i jednocześnie mieć podgląd na widok z kamery.

Właściciel magazynu może będąc na drugim końcu kraju obserwować, czy w firmie nie dzieje się nic złego. Kamery IP to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie mające na celu zapewnienie ochrony w różnych obiektach. Kamery sprawne, szerokokątne, przesyłające obraz na dowolne urządzenie elektroniczne to bez wątpienia dobra opcja.