Płytki gresowe do kuchni

Płytki gresowe do kuchni

12 października 2018 Podłoga 0
uniwersalna płytka gresowa

Kuchnia to pomieszczenie specyficzne, ponieważ panujące w niej warunki różnią się od tych panujących w pozostałej części mieszkania. Podczas gotowania jest bowiem wytwarzana gorąca para, która skrapla się, tworząc wilgoć. Wilgoć ta osiada na meblach, ścianach i podłodze, dlatego cała kuchnia musi być wykończona w taki sposób, aby ten czynnik środowiskowy nie wpływał na nią negatywnie. Skupmy się zatem na podłodze.

Jakie płytki sprawdzą się w kuchni?

uniwersalna płytka gresowaPrzede wszystkim zastosowany materiał powinien być nisko nasiąkliwy. Nie tylko ze względu na wilgoć – w kuchni przygotowujemy posiłki, myjemy warzywa i owoce, zmywamy naczynia. Może nam się zdarzyć, że woda zachlapie podłogę, czasami można też coś wylać. Gdyby podłoga była wykonana z materiału wysoko nasiąkliwego, na przykład z drewna, wówczas pod wpływem wody zacząłby on butwieć i to w krótkim czasie, co wpłynęłoby negatywnie na estetykę pomieszczenia. Dlatego parametr niskiej nasiąkliwości jest w przypadku podłogi kuchennej naprawdę ważny. Materiałem, który spełnia te oczekiwania, jest uniwersalna płytka gresowa, która ze względu na swoje bardzo dobre parametry techniczne może być stosowana w przeróżnych miejscach, i to nie tylko w budynkach, ale także poza nimi.

uniwersalna płytka gresowaTaka płytka jest bowiem także mrozoodporna, dlatego można za jej pomocą wykończyć między innymi tarasy i balkony. Ale wróćmy do kuchni. Dodatkową zaletą płytki gresowej jest to, że jest ona niezwykle estetyczna. To rozwiązanie nowoczesne, eleganckie, ale równocześnie proste, dlatego doskonale sprawdza się w każdej kuchni, niezależnie od wybranego w niej stylu aranżacji. Dodatkowo płytka gresowa jest rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ wykonuje się ją z naturalnej kamionki szlachetnej, czyli mieszaniny określonych skał oraz minerałów. Kolejną zaletą płytki gresowej jest to, iż jest ona prosta w montażu. Nie powinien on przysporzyć trudności nawet osobom niedoświadczonym, dlatego nie musimy od razu wzywać ekipy do mocowania płytki, ponieważ równie dobrze możemy zrobić to sami.

Bez wątpienia w zestawieniu tylu pozytywnych cech płytki gresowej, od razu można pokusić się o ocenę, że jest ona dobrym wyborem jeśli chodzi o wykończenie kuchennej podłogi, jak też posadzek w innych pomieszczeniach oraz poza nimi jak na wspomnianych już tarasach. Do plusów należy dodać także stosunkowo niską cenę takiej płytki, co jest ważne przede wszystkim dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na drogie wykończenie podłogi kuchennej, ale zależy im na jego wysokiej jakości.