Jakie tapety ścienne do pokoju dla dziecka?

Jakie tapety ścienne do pokoju dla dziecka?

23 września 2016 Wystrój wnętrz 0
tapety ścienne

Dziecięcy pokój jest miejscem, w którym dziecko się rozwija, przebywa, śpi uczy się oraz bawi. Wiadomo, że dzieciństwo to okres wesoły i kolorowy. Sprawmy, aby pokój dziecięcy taki był, gdyż przebywanie w takim pomieszczeniu dziecku na pewno sprawi ogromną radość. Jakie więc tapety ścienne będą odpowiednie?

Tapety ścienne z postaciami z bajek

tapety ściennePrzede wszystkim zwróćmy uwagę na płeć dziecka. Dla dziewczynek doskonale pasuje pokój różowy, natomiast dla chłopców – niebieski. Jednakże taka moda odchodzi powoli do lamusa i coraz rzadziej można spotkać w pokojach dziecięcych tego typu aranżacje. Uniwersalne są wzory, które pasują dla dziewczynek, jak i dla chłopaków. Może to być tapeta, na której są namalowane zwierzątka. Powinna być ona kolorowa, aby rozwijać umysł dziecka oraz ciekawość świata. Musi być bardzo wesoła, a kolory powinny być żywe. Innym wzorem mogą być pastelowe drzewa z delikatnymi szarymi gałązkami. Tło jest białe, więc optycznie powiększa pomieszczenie. Na gałązkach są zielone listki i kolorowe sowy. Taka tapeta ścienna naprawdę robi wrażenie. Coraz więcej jest wzorów z pastelowymi kolorami i co najważniejsze – cena takich tapet wcale nie jest wysoka. Takie kolory wpływają uspokajająco na dzieci. Zwróćmy jednak uwagę na jedną kwestię – dzieci i jasne kolory. Co się stanie, kiedy dziecko flamastrami pomaluje ścianę? Nic się nie stanie, jeżeli zainwestujemy w tapety zmywalne. Jeżeli kupimy zwykłe, papierowe, to albo arcydzieła dziecięce pozostaną, albo też będzie trzeba zrobić remont. Skupmy się teraz na osobnych wzorach dla dziewczynek i chłopców. Dziewczynki bardzo lubią ciepłe kolory. Można zamówić fototapetę z kolorową tęczą, na tle której wzbijają się kolorowe balony. Tło może być różowe albo łososiowe. Taki wzór jest bajkowy. Jeżeli jest mowa o bajkach, to warto wspomnieć, że istnieją urocze tapety ścienne ze znanymi postaciami z bajek. Są to królewny oraz księżniczki. Dziewczynki je uwielbiają, jednak cena takich tapet jest zbyt wygórowana. Starsze dziewczynki uwielbiają zwierzątka. Być może warto zainwestować w jednolity kolor tapety i dokupić małą fototapetę ze zdjęciem kotków lub piesków? Chłopacy natomiast uwielbiają samochody, samoloty i wojowników. Tutaj także można zastosować tapety ścienne ze wzorami bajkowymi. Można również zainwestować w tapetę, która imituje kosmos. Sądzę, że takie rozwiązanie będzie doskonałe.

Podsumowując, można stwierdzić, że istnieje bardzo dużo propozycji na aranżacje pokojów dziecięcych. Tapety są dziś bardzo ciekawe i kreatywne. Istnieje wiele ich rodzajów, które należy dopasować do indywidualnych potrzeb.