Środki Bona Mega i inne do ochrony drewna

Środki Bona Mega i inne do ochrony drewna

23 września 2016 Porządki 0
bona mega

Drewno jest tworzywem trwałym, aczkolwiek jednocześnie wymagającym odpowiedniego użytkowania. Trzeba troszczyć się o to, aby nie było ono nadmiernie eksploatowane, gdyż może wówczas niestety ulec zniszczeniu. Poza tym ważne jest, aby raz na jakiś czas odnowić drewnianą powierzchnię oraz ją zaimpregnować.

Bona mega – najlepszy lakier

bona megaJeśli zrobi się to dobrze, to na szczęście taka podłoga czy blat może służyć bardzo długo i wystarczy ją tylko od czasu do czasu na nowo polakierować. Właśnie, jeśli chodzi o oleje i lakiery do nawierzchni, wyróżnia się wiele ich rodzajów. Należy je dobrać odpowiednio do przeznaczenia. Przede wszystkim takie na przykład lakiery Bona Mega sprawiają, że podłoga staje się znacznie bardziej odporna na obciążenie i ścieranie. Najczęściej wykorzystuje się tego typu produkty w przestrzeni publicznej, ale jeśli chce się mieć szczególnie wytrzymałą podłogę, to nic się nie stanie, jeśli użyje się lakieru Bona Mega także w domu. Poleca się go zwłaszcza tam, gdzie zamontowane jest ogrzewanie podłogowe. Z kolei jeśli chodzi o środek Bona Traffic używa się go już wyłącznie w przestrzeniach publicznych, w których występuje duży ruch. Takie podłogi są naturalnie bardziej obciążone, więc też wymagają większej ochrony przed zniszczeniem. Można jeszcze zastosować Bona Traffic HD, który zapewnia już maksymalną możliwą ochronę drewna przy znacznym obciążeniu. Poza tym szybko wysycha, więc nie trzeba na długo wykluczać danego miejsca z ruchu, co mogłoby być kłopotliwe. Takie produkty stosuje się na przykład na lotniskach, w muzeach, przestrzeniach kulturalnych i innych, w których natężenie ruchu ciągle jest duże. Jeśli natomiast interesują kogoś środki także do zastosowania domowego, może się doskonale sprawdzić olej Osmo. Jego odmiany do użytku publicznego także występują, a ich cena jest często dużo wyższa. Jest to zrozumiałe, ponieważ muszą sprawiać, że podłoga będzie znacznie bardziej odporna niż taka zwykła, domowa. Jeśli chodzi więc o olej Osmo cena może być różna w zależności od poszczególnych odmian tego oleju. Z drewna są także tworzone blaty, które również trzeba zabezpieczyć, szczególnie przed wilgocią.

Do tego celu stosuje się specjalny olej do blatów kuchennych, bo to właśnie w tych pomieszczeniach głównie znajdują się blaty z drewna. Wiele firm ma takie substancje w swojej ofercie. Warto przemyśleć urządzenie przestrzeni z użyciem drewna, gdyż wygląda to bardzo estetycznie. Należy jednak pamiętać o tym, że to tworzywo, aby wciąż dobrze wyglądało, będzie wymagać pewnej dbałości.