Budowa garażu blaszanego z profili aluminiowych

Budowa garażu blaszanego z profili aluminiowych

20 września 2016 Garaż 0
profili alumniowych

Garaż jest miejscem, którego głównym przeznaczeniem jest przechowywanie samochodu. Jednak nie tylko go się tam przetrzymuje. Również przechowywać można różne inne maszyny, urządzenia czy sprzęty wykorzystywane w domu. Przydomowe garaże mogą być wykonane z różnych materiałów i w technologiach. Na przykład mogą być murowane, wykonane z prefabrykatów czy z blach.

Szkielet z profili alumniowych

profile alumnioweBardzo popularne w Polsce są garaże blaszane. Posiadają one wiele zalet. Po pierwsze ich cena jest stosunkowo niska. A do tego, jeśli zamówi się używane blachy, to koszty budowy jeszcze będą niższe. Taki garaż blaszany również jest praktyczny. Jeśli zaplanujemy zmiany na działce, to wystarczy go rozmontować i przenieść w inne miejsce. W przypadku murowanych garaży nie jest to już takie łatwe i praktycznie nie wykonalne. Jednym rozwiązaniem jest rozbiórka, jednak z tych materiałów już nie wybudujemy nowego garażu. Takie garaże blaszane montuje się bardzo szybko. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednie miejsce, gdzie on ma się znaleźć. Najlepiej, aby była to górka, po to, aby woda deszczowa w nim nie zalegała. Po wybraniu miejsca, należy podłoże usztywnić. Nie trzeba wykonywać specjalnego podkładu, jednak zaleca się to. Blacha, która będzie stykała się bezpośrednio z gruntem szybciej będzie korodowała. Podkład może być wykonany z gotowych elementów prefabrykowanych lub może to być wylewka betonowa. Gdy już wykona się podłoże to można przejść do wykonywania szkieletu. W tym przypadku profile aluminiowe będą nadawały się najbardziej. Taki profil aluminiowy jest odporny na wilgoć, korozję czy zmienność temperatur, dlatego najczęściej wykorzystuje się takie wykonane z aluminium profile. Takie profile aluminiowe łączy się ze sobą przy pomoc specjalnych śrub lub nitów. Po wykonaniu szkieletu montuje się do niego ściany z blachy jak i dach. Także brama do garażu jest wykonana z blach. Montuje się ja na specjalnych zawiasach, które umożliwiają otwieranie oraz zamykanie garażu blaszanego. Wykończenie takiego garażu można wykonać z elementu, jakim jest kątownik aluminiowy. Szczególnie warto to wykonać na łączeniach blach na rogach. Profile aluminiowe, blachy, czy kątowniki aluminiowe powinny zostać odpowiednio zabezpieczone przed korozją na przykład w postaci ocynkowania.

Garaże blaszane są bardzo popularne ze względu na łatwy, jak i szybki montaż. Także cena w porównaniu do innych garaży jest atrakcyjna, a to się liczy w dzisiejszych czasach. Taki garaż ochroni samochód przed wandalami czy przed szkodliwymi i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, lecz przed mrozem niestety nie uchroni.

Więcej o profilach aluminiowych, z których wykona się garaż blaszany można znaleźć na: http://aluflam-extrusion.com