Jak wyglądają modne meble łazienkowe?

Jak wyglądają modne meble łazienkowe?

4 czerwca 2017 Łazienka 0
meble łazienkowe

Meble łazienkowe nie zajmują dużo miejsca. W tym pomieszczeniu liczy się wygodna wanna czy praktyczna kabina prysznicowa, dobrze zamontowana toaleta, jak i umywalka. Myśli się także o grzejniku łazienkowym, na którym można suszyć pranie czy wieszać ręczniki.

Meble łazienkowe w różnych kolorach

meble łazienkoweJednak i o meblach trzeba pomyśleć. Najczęściej jest to szafka pod umywalkę lub osobna szafka. Bywa tak, że mamy wnęki ścienne czy półki pod lustrami. Stawianie kosmetyków na umywalce czy na pralce jest mało praktyczne, bo nie ma tam zbyt dużo miejsca, a łatwo też wszystko strącić na podłogę. Natomiast półki pod lustrem zasłaniają je, co jest szczególnie niekorzystne w przypadku małych luster. Choć przynajmniej wszystko mamy pod ręką. Wnęki łazienkowe stosowane są najczęściej przy wannie. Mała wnęka pozwala na ustawienie tam płynów do kąpieli, szamponów i gąbek do mycia. To jednak nie zastąpi nam szafki. Dlatego też należy sięgać po modne meble łazienkowe w Krakowie. Jak one wyglądają? Modne meble posiadają różnorodną kolorystykę. Można kupić nie tylko te w naturalnym kolorze drewna. W nowoczesnych łazienkach często meble są białe lub czarne, w zależności od wystroju pomieszczenia. Takie meble mają często ukryte uchwyty (wykonane zagłębiania wewnątrz szuflady, a nie wystająca gałka), co sprawia, że bryła jest gładka, jednolita. Meble mogą też mieć ozdobne gałki i uchwyty, na przykład srebrne, czy złote.

meble łazienkoweOdznaczają się one od płyty meblowej i stanowią ładną dekoracje. Modne meble łazienkowe mogą mieć także bardziej odważne kolory, takie jak niebieski, czerwony czy fioletowy. Takie barwy pasują do nowoczesnych łazienek. Nie wszystko już musi być białe czy kremowe, jak to zwykle w łazienkach bywało. Niebieski kolor będzie działał uspokajająco i nadaje się idealnie dla osób, które lubią się relaksować w wannie. Natomiast czerwień czy pomarańcz jest stworzony dla ludzi, którym potrzeba pobudzenia i energii. Modne meble muszą być ładne, ale i praktyczne. Najlepsze są szafki zamykane, szuflady są nieco mniej praktyczne, ze względu na to, że nie postawi się tam wysokich rzeczy. Nadają się za to do przechowywania kosmetyków kolorowych, gąbek, myjek, szczotki do włosów, czy zapasów kosmetyków pielęgnacyjnych. Można tam także przechowywać lekarstwa.

W szafce powinny z łatwością się mieścić duże butle na szampony i płyny kąpielowe. Zamykana szafka sprawi, ze całość nie będzie się bardzo kurzyć, dzięki czemu jest mniej rzeczy do sprzątania. Modne meble można dostać w każdym dobrym sklepie meblowym, jak również w opcji na wymiar.