Grzejniki dekoracyjne – atrakcyjne ogrzewanie
Ogrzewanie kojarzy się nam z instalacją, która powinna być wydajna, łatwa w obsłudze, dająca dużo ciepła przy małych kosztach. Całość musi być solidnie wykonane, dobrze podłączone, a pomieszczenie powinni się szybko nagrzewać po przekręceniu wskaźnika temperatury.
Grzejniki dekoracyjne w różnych kształtach
Zdecydowanie ogrzewanie w domu jest ważne i te cechy ogrzewania także. Jednak to nie znaczy, że instalacja nie może też być atrakcyjna. W najlepszych sklepach hydraulicznych możemy znaleźć nowość jaką są najlepsze grzejniki dekoracyjne. Są to grzejniki różniące się kształtem, kolorem, a czasem nawet materiałem wykończeniowym, od zwyczajnych grzejników. Taka opcja jest droższa, ale też bardziej efektowna. Standardowe białe grzejniki chowa się pod parapetami i za firankami, bo nie jest to atrakcyjny element wnętrza. Grzejniki dekoracyjne można dostać w różnych kolorach, nawet tak intensywnych i wyrazistych, jak fuksja, pomarańcz, ognista czerwień, czy ciemny granat. Taki grzejnik możemy łatwo dopasować do koloru pokoju. Jeśli grzejnik będzie w tym samym kolorze co ściany, to wtopią się one w otoczenie, jeśli będzie kontrastowy to będzie stanowił wyrazistą dekorację, będzie się odznaczał. Grzejnik może posiadać także różne nadruki.
Najczęściej są to wzory geometryczne lub kwiatowe. Może to być pojedynczy dekoracyjny pasek wzdłuż grzejnika, czy też grafika na całości grzejnika. Kolejną opcją są grzejniki z dekoracyjnymi obudowami, na przykład z wikliny czy z osłoną szklaną. Jest to doskonała opcja dla wnętrz w bardzo określonym stylu. Wiklina sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, tradycyjnych czy ekologicznych, natomiast te ze szklaną osłoną stanowią idealny podkład dla malarskich i atrakcyjnych grafik. Grzejniki dekoracyjne nie muszą być standardowo podłączone do pieca grzewczego. Dostępne są także atrakcyjne grzejniki na podczerwień, które można zamontować nie tylko nisko na ścianie, ale w dowolnym miejscu, także na suficie! To stwarza wiele możliwości aranżacji pomieszczenia, a grzejniki mogą znaleźć się w miejscu niewidocznym, lub odwrotnie – będą bardzo wyeksponowane. Koszt zakupu takiego grzejnika dekoracyjnego to od tysiąca do nawet trzech tysięcy złotych. Cena zależy od producenta (renomowany będzie droższy niż mniej znany), mocy grzejnika, jego wymiarów. Nie jest to mały wydatek, zwykły grzejnik kupilibyśmy o wiele taniej.
Jeśli jednak chcemy mieć wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wnętrze to grzejniki dekoracyjne mogą nam w tym pomóc. Za jakość i pomysłowość zawsze trzeba więcej zapłacić.