Na czym będzie polegał montaż szklanych drzwi składanych?

Na czym będzie polegał montaż szklanych drzwi składanych?

25 maja 2017 Wystrój wnętrz 0
drzwi szklane składane

Szklane drzwi z całą pewnością przedstawiają specyficzną estetykę. Nie da się ukryć, że nie każdemu z nas będzie to odpowiadało. Jednak jeśli już zdecydujemy się na montaż drzwi szklanych w swoim domu, możemy spodziewać się wielorakiego efektu.

Drzwi szklane to wysoka jakość

drzwi szklane składane Za każdym razem jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że montaż tego rodzaju akcesoriów nie należy do standardowych. W związku z tym, gdzie najlepiej będzie zamontować drzwi szklane? Najbardziej wymagające w montażu z całą pewnością okażą się drzwi szklane, które montuje się z myślą o składaniu. Każdy z nas kojarzy harmonijkowe drzwi, które jeszcze niedawno zdawały się być nowością, którą każdy musi mieć. Właśnie ze względu na popularność tego rodzaju rozwiązań, producenci drzwi zaczęli starać się o unowocześnienie tego pomysłu. Stąd właśnie pojawiające się szturmem na rynku drzwi szklane składane. Jeśli przypominamy sobie montaż tamtych, tradycyjnych drzwi składanych na pewno w pamięci została montowana specjalnego rodzaju prowadnica. Jakie były minusy tego rodzaju drzwi? Ich poszczególne części były dość małe i w związku z tym części było bardzo dużo. Oczywiście później pojawiły się również takie rodzaje drzwi harmonijkowych, które miały już większe skrzydła, a montaż opierał się na nieco innej zasadzie.

drzwi szklane składane Stąd właśnie powstał pomysł zrobienia drzwi podobnych, jednak wykonanych z innego materiału. Szkło jest na tyle wdzięczne, że nadaje pomieszczeniom dodatkowej przestrzeni. Na pewno można to wykorzystać na wiele sposobów. Czy jednak przy montażu drzwi szklanych składanych również wykorzystuje się specjalne prowadnice? Kiedy poszczególne skrzydła tych drzwi się składają, niekoniecznie każdy rant znajduje się w prowadnicy. Jest ona dość wąska i umieszczona jedynie w jednej linii. Składające się ranty wędrują w przestrzeni wolno, bez dodatkowego wsparcia. Producenci pomyśleli, że zdecydowanie co drugi ran w prowadnicy wystarczy i faktycznie taka zasada się sprawdza. Nie trzeba obawiać się tego, że któreś ze skrzydeł jest za słabo umieszczone. Zdecydowanie drzwi szklane składane mają wysoką jakość i trwałość. Każde skrzydło jest specjalnie wzmacniane i wyposażane w odpowiednie akcesoria. Montaż drzwi szklanych składanych może okazać się dość skomplikowanych. Jednak jeśli przyjrzymy się temu z bliska z całą pewnością okaże się, że było warto.

Nie dość, że sam montaż nie przysporzy wielu komplikacji to na dodatek jeszcze efekt końcowy będzie zdecydowanie zadowalający. Dzięki drzwiom szklanym składanym da się dobrze urozmaicić wnętrze i nadać mu dodatkowych cech.