Jak przeprowadzana jest wycinka drzew?

Jak przeprowadzana jest wycinka drzew?

2 sierpnia 2017 Ogród 0
wycinka drzew

Drzewa, które rosną już od kilkunastu lat, mogą z czasem zachorować i wówczas jedynym rozwiązaniem jest ich usunięcie. Czasami też nowe inwestycje sprawiają, że trzeba odpowiednio przygotować pod nie tereny – tu również konieczna staje się wycinka drzew.

Wycinka drzew różnymi metodami

wycinka drzew To dlatego jedną z opcji proponowanych przez firmy doświadczone w pielęgnacji ogrodów i terenów zewnętrznych jest wycinka drzew na terenie Bydgoszczy. Przed przystąpieniem do wycinki, należy oczywiście posiadać niezbędne pozwolenie. Następnie możemy wybrać jedną spośród kilku metod ścinania. Najczęściej spotykaną stanowi po prostu bezpośrednie ścięcie pnia nad ziemią – przed przystąpieniem do prac, musimy upewnić się, w jakim kierunku zostanie położone drzewo, i w razie potrzeby usunąć wszystkie przeszkody znajdujące się w tym miejscu. W przypadku, gdy drzewo przeznaczone do usunięcia znajduje się na skraju dróg lub w sąsiedztwie z liniami wysokiego napięcia, wówczas powinniśmy skorzystać z metody alpinistycznej. Kolejnym krokiem po obaleniu drzewa jest dokładne pozbycie się gałęzi. Te mniejsze gałązki mogą być przeznaczone na zrębki, które później wykorzystamy jako materiał do ściółkowania. Następnie powinniśmy wykonać frezowanie pnia – o poprawnie przeprowadzonym zabiegu świadczy to, czy górna krawędź pnia znalazła się poniżej poziomu gruntu.

wycinka drzew Podstawą jest przestrzeganie zasad BHP oraz zachowywanie środków ostrożności. Wycinka drzew jest tylko jedną z usług proponowanych przez firmy zajmujące się pielęgnacją terenów zielonych. Firmy prowadzą także cięcia techniczne, jak i estetyczne formowanie koron drzew i krzewów. Wśród podstawowych usług wymienia się także przeprowadzanie oprysków profilaktycznych oraz oprysków zwalczających choroby. Do prac doświadczonych ogrodników należy również nawożenie trawników oraz roślin, zabezpieczanie rabat przed kretami i nornicami, a także odchwaszczanie. Firmy zapewniają, że odpady zielone powstałe podczas prac w ogrodzie czy parku są w odpowiedni sposób przechowywane – materiał przeznaczony zostaje do kompostowania, a po określonym czasie wykorzystany do nawożenia. Bez wątpienia, jeżeli zależy nam na estetycznym i zadbanym ogrodzie, którego wygląd będzie zachwycał oczy osób przechodzących, powinniśmy pomyśleć o profesjonalnych usługach pielęgnacyjnych.

Widok przygotowanych, zadbanych rabat pełnych pachnących kwiatów będzie nam towarzyszył przez długie, ciepłe miesiące. Przed nadejściem zimy profesjonalne firmy zadbają o to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć rośliny przed mrozami.