Jak budowane są dachy dwuspadowe?

Jak budowane są dachy dwuspadowe?

7 października 2016 Dom 0
dachy

Dachy dwuspadowe są jednymi z prostszych konstrukcyjnie dachów. Są również tanie, więc wiele osób decyduje się na ich wybudowanie. Są popularne chyba w każdym mieście i miasteczku jak na przykład Nadarzyn.

Dachy dwuspadowe i ich budowa

dachy

Oczywiście, każdy rejon ma nieco odmienne podejście do budownictwa, więc takie dachy będą niekoniecznie identycznie jak w Konstancinie Jeziornej. Dachy dwuspadowe jednak zawsze wyglądają bardzo podobnie, jeśli chodzi o swoją konstrukcję. Posiadają dwie części, które leżą do siebie przeciwlegle, a łączą się w jednym punkcie zwanym kalenicą. Dachy takie są bardzo charakterystyczne, bowiem przypominają trójkąt. Ściany boczne takiego dachu mają właśnie wygląd trójkątów. Ponieważ budowa takiego dachu nie jest skomplikowana, warto opisać mniej więcej, jak ona wygląda. Na początku trzeba umieścić w ścianach specjalne szpile. Dzięki nim możliwe stanie się przymocowanie belki, która sprawia, że obciążenie nie pozostaje na więźbie dachowej, a zostaje przeniesione na ściany. Ta równoległa belka to tak zwana murłata. Następnie trzeba się zająć cała konstrukcją dachu. Polega to na postawieniu krokwi i wówczas tworzeniu potrzebnej konstrukcji, aby mogła być stworzona więźba dachowa.

dach

Tak przygotowaną konstrukcję trzeba następnie obić. W zależności od tego, co się zastosuje będzie to dach obity specjalną folią albo też deskami. Po tej czynności następuje tak zwane łacenie, czyli układane są deski, na których będą się trzymały dachówki. Deski przeznaczone do tego celu muszą posiadać odpowiednie rozmiary. Później następuje dość złożony etap, ponieważ trzeba zamontować wszelkiego rodzaju elementy, w które wyposażane są sprawdzone dachy z Warki. Chodzi między innymi o rynny, okna, komin i tak dalej. Niektóre z nich są konieczne, a inne umieszcza się w dachu według upodobań. Na pewno jednak musi się to odbywać na tym właśnie etapie. Dopiero po zadbaniu o te elementy można układać między innymi dachówki ceramiczne czy też cementowe. Na końcu dopiero przychodzi czas na wykonanie ocieplenia. Można je wykonać z pomocą pianki poliuretanowej albo tradycyjnej wełny mineralnej. Podsumowując, widać, że wykonanie dachów dwuspadowych nie jest procesem bardzo skomplikowanym. Oczywiście, trzeba wiedzieć, w jaki sposób wykonać każdy z etapów, więc konieczne będzie zatrudnienie do tego celu profesjonalnej ekipy budowlanej.

W każdym większym mieście można liczyć na to, że znajdzie się ekipa, która z powodzeniem wykona dowolne dachy. W mniejszym mieście jak Warka może być z tym jednak problem. Trzeba dobrze zorientować się co do profesjonalizmu usługodawcy.