Inwestycje firm budowlanych – rusztowania, narzędzia i inne

Inwestycje firm budowlanych – rusztowania, narzędzia i inne

11 maja 2023 Bez kategorii 0
rusztowanie stalowe do domu

Osoby chcące założyć firmę budowlaną muszą nie tylko mieć doskonałe rozeznanie na rynku usługowym, zatrudnić najlepszych specjalistów, czy mieć dobry pomysł na reklamę. Muszą mieć także spore zasoby finansowe, by zakupić różne konstrukcje, maszyny czy narzędzia. Niektóre z nich można wynajmować, jednak większość trzeba będzie nabyć. Wynajem może być niemożliwy, kosztowny lub problematyczny.

Które wydatki będą największe?

nowe rusztowanie elewacyjne - cenaNa pewno warto kupić nowe rusztowanie elewacyjne – cena jego może być korzystna, tylko trzeba poświęcić czas na znalezienie dobrej oferty. Rusztowania przydają się przy pracach na zewnątrz i wewnątrz budynku, na samej budowie, jak i przy remontach. Niektóre z nich mogą się przydać nawet przy wybranych pracach ogrodniczych lub konserwatorskich. Czasami firmy wynajmują rusztowania jednak ma to swoje minusy. Rusztowanie jakie nas interesuje nie zawsze będzie dostępne w danym terminie, bo ktoś już je wypożyczył. W dodatku trzeba często jechać daleko by je odebrać a potem dalej do klienta, a tak wszystko jest na stanie firmy więc trzeba rusztowanie tylko zapakować i już. Poza rusztowaniem warto kupić także drabinę. Warto wspomnieć także o szalunkach, czyli zabezpieczeniach do głębokich wykopów i robienia fundamentów. Je także można zakupić jak i wynajmować. Druga kwestia to zakup narzędzi.

rusztowanie stalowe do domuNa budowie zdecydowanie nie może zabraknąć betoniarki, dzięki której rozrobi się zaprawę z wodą, niezbędną do budowy domu. jest to jednak prawdopodobnie największa maszyna z jaką przyjdzie nam pracować. Reszta, w tym narzędzia do przycinania płytek, szlifowania drewna, czy przybijania gwoździ będzie o wiele mniejsza. Zatem ich przechowywanie i transport nie będą problematyczne. Czy jest jednak cos, co lepiej wynajmować niż kupować? Są to przede wszystkim pojazdy specjalistyczne, które kosztują nawet miliony, a często są wykorzystywane tylko przez moment na budowie. Mogą to być podnośniki koszowe, zagęszczarki do gruntu, koparki, czy ładowarki. Poza wysoką ceną zakupu dochodzi także problem ich garażowania – potrzebna jest to tego wielka hala, a wiele firm budowlanych po prostu takowej nie posiada. A trzymanie pojazdów pod chmurką doprowadzi do ich zniszczenia np. metalowe części będą korodować.

Jak widać każdy właściciel nowo powstającej firmy budowlanej musi dokonać sporych zakupów zanim w ogóle wystartuje. Rusztowania, przycinarki, gwoździarki, czy drabiny to niezbędne wyposażenie każdego budowlańca. Wynajmować zaleca się jedynie pojazdy oraz sporadycznie używane konstrukcje czy maszyny.